Владика Михаїл Бубній: «Взяти на себе свій хрест — означає взяти на себе відповідальність за своє життя і спасіння та спасіння інших людей»

27 березня 2020

«В цю Хрестопоклінну неділю ми підносимо високо вгору хрест Господній, щоби ще раз засвідчити, що тільки в Бозі є перемога. Тільки з Богом можна перемагати, тільки Він дає нам життя і надію на спасіння і на майбутнє» — таку думку висловив владика Михаїл Бубній, екзарх Одеський під час Архиєрейської Божественної Літургії в Хрестопоклінну Неділю у катедральному храмі святого апостола Андрія Первозванного в м. Одесі.

За словами владики Михаїла, час, в якому ми зараз знаходимося, є дуже і дуже особливий та надзвичайний: «Я думаю, але це також думка багатьох людей, особливо духовенства — єпископів, священиків та монахів, що цей час є саме тим моментом, в якому Господь хоче показати всьому людству, чи, точніше, дати нам своєрідний урок: урок до призадуми. Адже сьогоднішні технології та прогрес настільки потужні та могутні, що людина вважає, що вона всемогутня і все зможе. А тут прийшло таке маленьке випробування вірусом, з яким людство не може впоратися», — підкреслив екзарх.

На думку владики цей урок (пандемія коронавірусу) дуже потрібний людству, щоби воно все ж таки зрозуміло, що «без Бога — не може бути життя, — без Бога людина не може бути щасливою, без Нього — не може врятувати свого життя. В сьогоденні людство рятує „своє тіло“, останнім часом дивиться і біжить тільки за матеріальним, за всім тим, що є корисне для тіла і для цього дочасного скороминаючого земного життя. Іншими словами, людство стало дуже і дуже егоїстичне, самолюбне. А сьогодні Бог нас зупиняє і показує свою силу».

«Дорогі у Христі! Фатімське об’явлення — є для нас знаком Надії. Богородиця неодноразово рятувала. Богородиця, як наша духовна мати, яка породила Спасителя та Відкупителя всього людського роду, — вона сьогодні найбільше переживає за нас і за все людство. Я думаю, що ми самі так не переживаємо, як переживає і молиться за нас Богородиця. Саме тому святіший отець Папа Франциск закликав усіх нас молитися на вервиці кожного дня о 13 годині за київським часом».

На кінець проповіді владика Михаїл закликав вірних до молитви: «Отож, візьмімо у руки вервичку і разом з Богородицею молімося за навернення світу, за навернення усього людства, за відновлення союзу з Господом Богом і з Його законом. За те, щоби усі ми могли собі ще раз усвідомити, що Бог є понад усе в нашому житті, що не можна легковажити Божими, моральними, а також і людськими законами», — звернувся екзарх Одеський.

За матеріалами Одеського екзархату УГКЦ