Владика Кен Новаківський звернувся до вірних Лондонської єпархії з нагоди свого нового призначення

16 січня 2020

Преосвященний владика Кеннет Новаківський, новопризначений правлячий архиєрей Єпархії Пресвятої Родини із осідком у Лондоні (Великобританія), звернувся окремим листом до вірних цієї єпархії із уклінним проханням про молитву та висловленням сподівань на плідну співпрацю у майбутньому спільному служінні.

ПОСЛАННЯ

преосвященного владики Кеннета Новаківського
до вірних Лондонської єпархії Пресвятої Родини

Всечеснішому духовенству,
Преподобному монашеству,
і всім вірним Лондонської єпархії Пресвятої Родини,

«Бо прагну вас бачити, щоб поділитися з вами яким-небудь духовним даром,

щоб вас зміцнити, тобто підбадьоритись разом, між вами,
спільною вірою, вашою і моєю» (Рим. 1, 11–12)

Христос народився! Славімо Його!

Дорогі брати і сестри в Христі!

Сьогодні Святий Престол Риму та Блаженніший Святослав від імені Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви оголосили про моє призначення новим єпископом Української греко-католицької єпархії Пресвятої Родини.

З липня 2007 року я був Українським католицьким єпископом Нью-Вестмінстера, відповідальним за територію Британської Колумбії та Юкону в Канаді. Це був великий привілей служити єпископом у Нью-Вестмінстері, і я буду сумувати за єпархією, моїми дорогими вірними і духовенством, моїми найдорожчими братами і колегами у Господньому винограднику.

З нетерпінням чекаючи на те, щоб бути Вашим єпископом, я хотів написати Вам короткого листа, щоб висловити свою глибоку радість і надію, як я готуюся зустрітися з Вами, молитися з Вами, і подорожувати разом з Вами, як Ваш пастир, в християнському учнівстві і братерстві. Чудову програму і обіцянку можна знайти у словах Діянь Апостолів: «Вони постійно перебували в апостольській науці та спільності, на ламанні хліба й молитвах. І страх напав на кожну душу: багато було чудес і знаків, що їх апостоли робили» (Діяння 2, 42–43).

Дехто з Вас може знати з моєї офіційної біографії, що я народився в Канаді і є правнуком українських емігрантів. Але не згадується в моїй офіційній біографії те, що вперше я потрапив до Великої Британії у 1974 році, коли мені було 16 років. Це був перший з багатьох візитів до Великої Британії.

Я не знав першого апостольського екзарха для українських католиків у Великій Британії, єпископа Августина Горняка, ЧСВВ. Проте, я мав добру нагоду знати і, по суті, бути добрими друзями з світлої пам’яті єпископом Михайлом Кучмяком, ЧНІ, а також з єпископами Павлом Хомницьким, ЧСВВ, та Глібом Лончиною, монах Студійського уставу. Кожен з цих відданих чоловіків благословили нашу єпархію своїми особливими керівництвами, харизмами та духовними дарами. Я також бажаю визнати добру роботу, відданість та щедрий дух служіння отця Миколи Матвіївського, якого Святіший Отець призначив Апостольським адміністратором після відставки владики Гліба Лончини минулого року.

За останнє десятиліття я відвідував багато зустрічей у Лондоні і був частим гостем у будинку єпископа. Я служив Божественні Літургії в соборі і вдячний, що зміг молитися з такою кількістю нашого духовенства та вірних. Однак у мене не було можливості відвідати інші парафії єпархії, але це те, що я хочу зробити якнайшвидше.

Я з нетерпінням чекаю зустрічі з Вами там, де Ви живете, щоб запитати Вас про Ваші надії і турботи, працювати і рости разом з Вами на шляху спасіння, запропонованого нам в Ісусі Христі, про якого пише апостол Петро: «якого ви, не бачивши, любите, в якого, не оглядаючи, віруєте, радіючи радістю невимовною і повною величі, осягаючи ціль вашої віри — спасіння душ ваших» (1 Петро 1, 8–9).

Дорогі мої сестри та брати, знайте, що я молюся за Вас і вже радію Вами. Я уклінно прошу Ваших молитов, оскільки я здійснюю прощання в Нью-Вестмінстерській єпархії і починаю подорож до мого нового дому у Великій Британії. Я поручаю всіх Вас під захист Пресвятої Родини, нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа, Пресвятої Матері Божої Марії і святого та праведного Йосифа Обручника.

Твій брат і слуга в Господі,

† Кеннет Новаківський

15 січня 2020 року

Слід додати, що в середу, 15 січня 2020 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив єпархом Лондонської єпархії Пресвятої родини УГКЦ преосвященного владику Кена Новаківського, перенісши його з Нью-Вестмінстерської єпархії УГКЦ в Канаді.

Крім того, апостольським адміністратором Нью-Вестмінстерської єпархії Святіший Отець призначив преосвященного владику Давида Мотюка, єпарха Едмонтонського в Канаді.