Владика Григорій Комар у Биличах: «Святість є неможливою без хреста»

29 червня 2021

27 червня 2021 року, у Неділю Всіх святих, Архиєрейською Божественною Літургією завершилася захальноєпархіальна проща до відпустового місця в с. Биличі на Старосамбірщині.

Владика Григорій Комар у Биличах: «Святість є неможливою без хреста»

Урочисте богослужіння очолив преосвященний владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, у співслужінні владики Григорія Комара, єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії, о. Володимира Нестера, відповідального за відпустовий центр, та численних священнослужителів єпархії.

Під час проповіді владика Григорій наголосив: «Цьогорічна наша проща має свою особливість. Вона передусім є молитвою подяки за великий дар, якого удостоїлась наша Церква 20 років тому під час пам’ятного та історичного візиту Святійшого Отця Івана Павла II в Україну».

Єпископ зазначив, що під час відвідин України св. Іван Павло ІІ проголосив блаженними 28 синів і дочок Української Греко-Католицької Церкви. «У тому моменті Він показав цілому світу героїчну Українську греко-католицьку Церкву, яка такою високою ціною зберегла свою вірність», — додав проповідник.

Відтак владика Григорій зауважив: «Святість є неможливою без хреста. Взяти хрест — означає не відректися Бога і не посоромитись Ним перед людьми. Якщо хочемо бути добрими і святими християнами, то від хреста ніколи не відрікаймось. Так, як не відріклися ті блаженні-святі нашого народу».

Наприкінці проповіді владика Григорій побажав присутнім, щоб Пресвята Богородиця провадила їх в дорозі до святості. «Вона добре знає ту дорогу. Ідучи нею, ми ніколи не помилимось», — сказав проповідник.

Після завершення Літургії владика Ярослав подякував священнослужителям і вірним, які прибули на прощу до відпустового місця в с. Биличі. Завершилась проща під спільну молитву «Боже Великий, Єдиний».

За матеріалами Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ