Владика Гліб Лончина відвідав парафію в Антверпені та зустрівся єпископом Йоганном Боні

6 лютого 2020

Підтримуючи гарну традицію відвідин єпархом Антверпенської парафії опісля єпархіальної зустрічі в Шевтоні, другого лютого владика Гліб Лончина вдруге завітав із апостольським візитом до Антверпена в ролі апостольського адміністратора єпархії святого Володимира Великого.

Хлібом і сіллю привітали владику Гліба молодші парафіяни, oпісля чого владика очолив Святу Літургію у співслужінні із настоятелем громади ієромонахом отцем Русланом Піхом.

«Бог любить нас не тому, що ми добрі, але тому ми і стаємо добрими, що Господь нас любить!» — сказав владики Гліба до мирян.

Опісля Літургії місцеві пластуни підготували декілька колядок для парафіян, після чого святкування продовжилося в парафіяльному залі, де ще досі панував настрій коляди.

У понеділок, 3 лютого 2020 року, відбулася зустріч владики Гліба Лончини та душпастирів громади УГКЦ м. Антверпен з владикою Йоганном Боні, місцевим правлячим архиєреєм, єпископом римо-католицької Церкви.

Зустріч проходила у братній атмосфері, адже співпраця між єпархіями триває вже більше десятиліття. Владика Гліб висловив слова вдячності за те, що Антверпенська дієцезія підтримала українців 14 років тому та надала храм (Sint Andrieskerk) для молитви. Складен була також подяка за наших душпастирів, яких приймала і приймає дієцезія та вповні опікується ними: ієромонаха Руслана Піха, який вже впродовж шести років душпастирює на парафії у м. Антверпен та його попередників, а також о. Миколу Буцяка, який нещодавно оселився в Антверпені та є сотрудником при парафії.

У Лювенській духовній семінарії вже два роки навчаються українські студенти, семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії, якими також опікується Антверпенська дієцезія. За це також велике і окреме «спасибі» пролунало з уст владики Гліба. Натомість владика Боні висловив свою радість із того, що така практика зародилася в його єпархії. Єпископ поділився, що дуже задоволений навчанням українських семінаристів: вони за рік зуміли опанувати мову на дорброму рівні і з вересня розпочали декілька семінарійних курсів. Єпископ Антверпену також висловив сподівання, що в майбутньому семінаристи зможуть служити і для українців, і для бельгійців.

У розмові також була заторкнута тема про захист вразливих осіб. Владика Гліб розповів про семінар священників у Шевтоні, де усі присутні душпастирі мали можливість послухати Мирославу Матвіївську, представницю Лондонської єпархії Пресвятої Родини. В свою чергу, єпископ Йоганн Боні поділився практикою захисту в Антверпенській дієцезії.

За матеріалами Паризької єпархії святого Володимира Великого УГКЦ