Владика Дмитро Григорак зустрівся із богопосвяченими особами Бучацької єпархії

16 лютого 2023

Зустріч богопосвячених осіб Бучацької єпархії, що традиційно відбувається напередодні свята Стрітення Господнього, розпочалася Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив владика Дмитро Григорак, ЧСВВ, єпарх Бучацький у храмі Преображення Господнього у монастирі отців василіян в м. Чорткові 11 лютого 2023 року.

Владика Дмитро Григорак зустрівся із богопосвяченими особами Бучацької єпархії

Єпископу Бучацькому співслужили місцеві отці василіяни, а також ченці з Улашківського і Бучацького монастирів та отці домініканці. Також до молитви долучилися сестри Пресвятої родини та сестри мироносиці з м. Чорткова. Про це повідомляє пресслужба Бучацької єпархії УГКЦ.

Владика Дмитро Григорак: Нашими є тільки гріхи, все інше — Боже

Владика, роздумуючи над євангельським уривком, звернув увагу на поведінку фарисеїв, які жили дуже правильно, але не розпізнали приходу Спасителя: «Якщо ми робимо добрі справи, молимось, постимо, але приписуємо все собі, то дозволяємо злому закорінитися в нашій душі, який рано чи пізно засліпить нас гординею. Бог хоче і робить через нас багато добра, але мимоволі у кожного з нас виникає думка, що це ми… Наші є тільки гріхи, решта належить Богові».

Єпарх Бучацький заохотив бути уважними в духовному житті та все робити на славу Божу, а не свою: «Бідна вдова віддала все, що мала, так і ми стараймося все: себе, думки, бажання, мрії віддати Ісусові, який нас покликав».

Отець Йосафат Фітель: Богопосвячені особи покликані ділитися Ісусом

Після Святої Літургії сестри Пресвятої Родини гостинно прийняли учасників зустрічі у своєму монастирі в м. Чорткові, де була спільна трапеза та духовна наука на тему: «Посланництво богопосвячених осіб», яку виголосив о. Йосафат Фітель, ЧСВВ.

У своємо слові до богопосвячених осіб священник наголосив: «Богопосвячені особи, сповняючи своє апостольське служіння у Церкві, послані проповідувати прикладом свого життя Ісуса Христа — єдиного Спасителя людини, а саме: свідчити про віру і любов до Господа і ближнього, своїм життям передавати духовний досвід через молитву, роздумування і контемпляцію, а також ділитися ним з іншими. Монах чи монахиня, через практикування щоденної молитви, пізнає і радо відповідає на волю Божу героїчним рішенням у служінні Церкві й народові. Також в особливий спосіб богопосвячені особи виявляють спасенну дію Божої Матері в житті кожної людини, усім своїм життям розповідають про Пречисту Діву Марію і провадять до неї інших».

«Ті, кого сам Христос покликав жити Євангельськими радами, є носіями справедливості у світі, вони стоять на сторожі загальнолюдських цінностей, є відважними воїнами Церкви, окрасою, творцями та поширювачами християнської культури, носіями гуманності та світла Христової Євангелії. Вірністю обітам і правилам, чернецтво підтверджує вибір Бога, як найвище добро і щастя, визнаючи Його першість і всюдиприсутність. Тож нехай служіння монашества буде плідним для поширення Божого Царства на землі!» — побажав о. Йосафат.

Після науки присутні могли у легкій та невимушеній атмосфері поспілкуватися з владикою Дмитром та між собою.

Завершилася зустріч богопосвячених осіб спільною молитвою за наших воїнів ЗСУ та за мир в Україні.