Владика Браян Байда — новий єпископ Української католицької єпархії Торонто та Східної Канади

28 квітня 2022

Сьогодні вранці, 28 квітня 2022 року, Святіший Отець Папа Франциск призначив владику Браяна Байду, ЧНІ, єпископом Української католицької єпархії Торонто та Східної Канади, поблагословивши рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

Про це повідомляють протосинкел Української католицької єпархії Саскатуну о. Янко Колошняї та канцлер о. Іван Нагачевський.

Владика Браян був призначений єпископом Саскатуна у 2008 році. Відтак служив Апостольським адміністратором єпархії Торонто з листопада 2019 року після відставки єпископа-емерита Степана Хміляра. Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зателефонував до владики Браяна, висловив привітання, поблагословив та передав своє запевнення про молитву за духовенство та вірних єпархії.

Сам єпископ Браян так прокоментував своє нове призначення: «Коли я озираюся на своє 14-річне єпископське служіння в єпархії Саскатун, у мене залишилося так багато приємних спогадів про мандрівку разом із духовенством та вірними Саскачевану. Я сподіваюся і молюся, щоби досвід, який я отримав від Святого Духа через дари, якими поділилися зі мною стільки учнів-місіонерів у нашій Церкві, добре послужить мені в моєму новому призначенні. Я дякую Богу за Його ласки, моїм братам-єпископам в Канаді та Україні за їхнє терпіння, дружбу та довіру, а також усім людям доброї волі, які спонукали мене зростати душпастирсько та духовно протягом останніх років».

Протягом наступних кількох місяців владика Браян прощатиметься зі своєю улюбленою єпархією Саскатун і готуватиметься до постійного проживання в єпархії, яку він уже багато відвідував та навіть встиг полюбити протягом останніх двох з половиною років. Територія єпархії Торонто та Східної Канади охоплює від Кенори (провінція Онтаріо, Канада) до Сіднея (провінція Нова Шотландія, Канада). Деталі щодо єпископської інтронізації єпископа Браяна будуть оприлюднені, щойно вони будуть узгоджені.

У зв’язку з призначенням єпископа Браяна в Торонто митрополит Лаврентій Гуцуляк, архиєпископ Вінніпезький, ЧСВВ, був призначений Апостольським адміністратором єпархії Саскатун.

Владика Браєн Байда народився в Саскатуні (Канада) 21 серпня 1961 року.

Згодом втупив у Малу семінарію отців редемптористів, новіціат пройшов у Оновомовоці (штат Вісконсин, США). Вічні обіти склав 13 вересня 1986 року.

Був висвячений на священника 30 травня 1987 року.

Ступінь бакалавра філософії отримав в коледжі Святого Михаїла у Торонто в 1982 році і магістра богослов'я в цьому ж навчальному закладі в 1986 році. Відтак отримав ступінь бакалавра педагогіки в університеті Манітоби в 1991 році і ступінь бакалавра східних наук в Інституті Шептицького в Оттаві у 1998 році.

Служив у різних парафіях і формаційних закладах українських отців редемптористів у Канаді, між якими Колегія Святого Володимира в Робліні, Дім Відкупителя у Торонто. У Вінніпезі провадив «Дім Прийняття», що опікується бідними і відкинутими людьми.

2 травня 2008 року Святіший Отець Бенедикт XVI призначив його єпархом Саскатунським УГКЦ. Інтронізація відбулася 27 червня цього ж року.

З 9 листопада 2019 року був також апостольським адміністратором Торонтської єпархії УГКЦ.