Владика Богдан Дзюрах запрошує на трапезу Божого Слова

23 грудня 2019

Нещодавно у видавництві «Свічадо» вийшла друком збірка проповідей преосвященного владики Богдана Дзюраха, Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, на неділі церковного року.

Владика Богдан Дзюрах запрошує на трапезу Божого Слова

Збірка отримала назву «Трапеза милосердя», а вибір цієї назви сам автор, покликаючись на Святе Письмо, пояснив у вступному слові так: «Оскільки „Бог є любов“ (1 Йо. 4, 16), кожне слово, яке виходить з уст Бога, є словом любові, словом надії, словом милосердя. То ж слушно зауважує Святіший Отець Франциск, кажучи, що „Біблія це велика розповідь, яка оповідає чудесні діла милосердя Божого“, а кожна сторінка в ній просякнута любов’ю Отця до людини і до цілого створіння». Місією і завданням Церкви є проголошувати цю милосердну Божу любов сучасній людині, зокрема, словом проповіді. То ж збірка «Трапеза милосердя» є «виявом і плодом участі автора у цій важливій і відповідальній місії Церкви».

Проповіді, якими владика Богдан ділиться з читачем, були виголошені впродовж дотеперішніх років його єпископського служіння, то ж в багатьох з них виразно чути відгомін актуальних подій, якими жила Церква і українське суспільство, і на які Секретар Синоду намагався шукати відповіді, схиляючись над Божим Словом та роздумуючи над ним. Водночас, будучи проголошенням Божої істини і Божої милосердної любові, які містяться у Божому Слові, проповіді, попри своє прив’язання до конкретної історичної і суспільної ситуації, виходять поза межі конкретних життєвих та історичних викликів та набирають універсального характеру.

Особливістю збірки є ще й те, що на кожну неділю церковного року тут подано не одну, а кілька (часом навіть 5) проповідей. Тож проповідник, який забажає скористатися з думок і роздумів «Трапези милосердя», матиме більший вибір, в залежності від потреб та власної ситуації спільноти. Після заголовка кожної неділі, подано також посилання на Євангельський текст, який того дня читається під час Божественної Літургії. Додатково, кожна проповідь має власну назву, яка виражає основну думку проповіді, що робить використання текстів ще більш зручним і практичним.

Книгу можна придбати у книгарнях «Свічадо» та у церковних крамницях Української Греко-Католицької Церкви.