Владика Богдан Дзюрах про премію Карла Великого для Президента України: Ще один великий крок України на шляху її повернення до Європи

16 травня 2023

14 травня 2023 року апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії владика Богдан взяв участь у церемонії вручення Премії імені Карла Великого Президенту України Володимиру Зеленському та українському народу, яка проходила в м. Аахені.

Владика Богдан Дзюрах про премію Карла Великого для Президента України: Ще один великий крок України на шляху її повернення до Європи

«Без сумніву, можна сказати, що сьогодні в Аахені був зроблений ще один дуже великий крок України на шляху її „повернення додому“ — до Європи», — написав у своєму профілі у Facebook владика Богдан, як розповідає про це пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.

Перед початком церемонії учасники цього історичного дійства для українського народу взяли участь у Літургії, яку очолив в Аахенському катедральному соборі місцевий єпископ д-р. Гельмут Дізер. «Війна — це поразка людства. І будь-яка загарбницька війна є злочином. Україна захищає європейський цивілізований порядок від нападу російського режиму та від його імперіалістичної ідеології, якою режимна пропаганда хоче виправдати свою загарбницьку війну», — сказав у своєму слові до присутніх єпископ Аахена.

«Суспільство потребує духовних джерел як протиотрути від насильства та як натхнення для миролюбної цивілізації надії, соціальної взаємодії та спільного блага. Молімося разом, щоб ці джерела також потужно потекли для України, а незабаром знову в Росії та в усіх країнах і суспільствах, які страждають від неволі, терору та несправедливості», — сказав проповідник.

У свою чергу, владика Богдан зазначив, що вони молилися Святу Літургію в намірі Божого благословення для українського народу, для наших захисників і для керівництва Української Держави.

Відтак за присутності понад 700 запрошених учасників у будівлі міської ратуші відбулась церемонія нагородження, на якій Президент України дякуючи європейцям за підтримку і закликаючи до єдності в боротьбі з ворогом, наголосив на тому, що українці завжди будуть робити Європу сильнішою.

Довідка

Премія Карла Великого (нім. Karlspreis) — це щорічна нагорода, яка вручається особам або організаціям, які впродовж останніх років зробили значний внесок у в розвиток європейської інтеграції та співпраці, а також підтримку миру та стабільності в регіоні. Премія так названа на честь Карла Великого, короля Франків та імператора Священної Римської, який у VIII столітті був одним із найбільш впливових правителів Європи та створив державу, на основі якої пізніше було утворено Німеччину, Францію та Італію.

Нагорода була заснована в 1950 році в Німецькому місті Аахен за ініціативи місцевих лідерів із метою вшанування тих, хто сприяв об’єднанню Європи після Другої світової війни. Серед лауреатів премії було багато видатних державних та політичних лідерів.

Надзвичайною премією у 2004 році нагородили папу Івана Павла ІІ. Отримання премії Карла Великого підкреслило важливість ролі, яку він відіграв у розвитку співпраці між країнами та народами Європи та зміцнення європейської єдності.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Локації

Персони

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae