Владика Богдан Дзюрах поділився досвідом служіння УГКЦ у ситуації військової агресії із представниками Асоціації німецьких дієцезій

14 травня 2021

У вівторок, 11 травня 2021 року, відбулася робоча зустріч апостольського екзарха для українців візантійського обряду, що проживають в Німеччині і Скандинавії, владики Богдана Дзюраха з представниками Асоціації німецьких дієцезії (Verband der Deutsche Diözesen).

Владика Богдан Дзюрах, якого у поїздці до Бонну супроводжував о. Андрій Дмитрик, канцлер курії екзархату, зустрівся з п. Ульріхом Пьонером (Ulrich Pöner), Секретарем Німецької Єпископської конференції, та п. д-ром Лукасом Шрайбером (Dr. Lukas Schreiber), Національним директором іноземного душпастирства в Німеччині.

Під час дружньої і щирої бесіди учасники зустрічі обговорили актуальний стан душпастирської опіки вірних Української Греко-Католицької Церкви, які проживають на території Німеччини, обмінялися думками щодо шляхів подальшої співпраці та щодо пріоритетів душпастирського служіння на найближчу перспективу.

Апостольський екзарх для українців візантійського обряду подякував представникам Німецької Єпископської Конференції за довголітню підтримку екзархату та поділився думками щодо планів свого служіння на найближчу перспективу. Як пріоритетним владика Богдан назвав необхідність запевнити отцям-душпастирям можливість подальшої освіти та покращення своїх душпастирських навиків. Окрім цього, він зупинився на потребі зміцнення центральних структур екзархату так, щоб вони могли дієвіше служити нашим громадам на місцях. Третім напрямком своєї уваги владика Богдан назвав подальше залучення активних мирян до процесу душпастирського планування та втілення в життя місії Церкви на теренах екзархату.

Оскільки очільник Апостольського екзархату в Німеччині і Скандинавії нещодавно прибув на служіння до Німеччини з України, представники Асоціації Німецьких дієцезій поцікавилися сучасним суспільно-політичним становищем українського суспільства у контексті російської військової агресії та душпастирськими викликами, які стоять перед Католицькою Церквою в Україні сьогодні. Владика Богдан докладно ознайомив присутніх з обставинами, в яких УГКЦ провадить своє служіння в Україні, подякував Німецькій Єпископській Конференції за тривалу і щедру підтримку душпастирських ініціатив і проєктів та попросив про подальшу солідарність з братами і сестрами у вірі в Україні та на теренах екзархату.

За матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії