Владика Богдан Дзюрах: «Ми хочемо бути носіями надії, яка має своє найглибше коріння у вірі у воскресіння Христа»

30 липня 2022

«Ми хочемо бути носіями надії, яка має своє найглибше коріння у вірі у воскресіння Христа і відкриває людям вже в цьому світі перспективу вічного життя, над яким навіть смерть уже не владна. Від імені нашої Церкви та нашого народу я хотів би скористатися цією нагодою, щоб висловити нашу глибоку вдячність за гостинність і щедрість нашим сестрам і братам тут, у Німеччині, і всім людям доброї волі, і сказати всім вам з глибини мого серця: «Благослови вас Бог!»

Зі словами вдячності звернувся владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, до учасників традиційних щорічних урочистостей свята Святого Ліборія та міжнародної молитви за мир в Україні і у світі, які проходили в катедральному храмі латинської архидієцезії в м. Падерборн 27 липня 2022 року. Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.

«Україну розпинають на очах світу — така драма військового нападу, яку переживає наш народ понад вісім років і яка з 24 лютого набула форми відкритої та нещадної війни. За наказом кремлівського деспота російські війська чинять усі мислимі і немислимі військові злочини проти нашого народу», — розпочав свій виступ єпископ з опису реалій війни, яку досвідчує український народ, представляючи присутнім трагічні події, вчинені окупантами та констатував, що весь світ із захопленням і признанням дивиться на мужність, жертовність і хоробрість наших людей у захисті своєї гідності, свободи, зрештою — самого існування.

Висловлюючи до присутніх слова вдячності за підтримку рідного народу у війні, владика Богдан підкреслив, що витривалість у цих випробуваннях дає нам Божа благодать, віра в силу правди та любові, а також — солідарність багатьох людей доброї волі в усьому світі, які не стежать за цією боротьбою європейського народу за власне існування як байдужі спостерігачі, але допомагають нам, як можуть, залишаються солідарними з нами і підтримують нас різними способами.

«У цих обставинах ми бачимо себе як Церкву Христову, яка відчувається покликаною бути Церквою, яка є близькою до постраждалих, розділяючи та приносячи перед Богом їхній біль і страждання, допомагаючи їм зцілювати та полегшувати їхні рани та травми», — сказав апостольський екзарх, говорячи про чисельну міграцію українців через війну та пов’язані з цим виклики.

Також серед усіх людських потреб і бажань, викликаних війною, владика Богдан виокремив три найголовніші: «Якщо прислухатися до наших співвітчизників ще глибше, то відкриєш ще більш суттєві прагнення, які живуть нині в серці всіх українців, а саме: миру, справедливості та свободи».

Завершуючи своє слово, єпископ закликав усіх до молитви за відповідальних за долі народів і людства в цілому, щоб вони не піддалися спокусі йти на компроміс із агресором, а твердо й рішуче стали й діяли на боці жертви.

«Ми поручаємо Божому милосердю і Божому провидінню самих себе, щоб ми стали вірогідними вісниками надії, справжніми миротворцями та відважними знаряддями примирення між людьми та народами», — мовив владика Богдан.

Варто додати, що на цих урочистостях було представлено «Дзвін миру» — унікальний проєкт авторства сучасного митця, співака і художника Майкла Патріка Келлі (Michael Patrick Kelly), який вилито з гільз та залишків зброї часів Першої світової війни. Цей дзвін автор представляє на кожному своєму концерті та запрошує усіх присутніх після удару у дзвін увійти у хвилину тиші і молитви за мир.

Також участь у молитовному заході взяла Набіла Еспаньолі, відома правозахисниця і громадська діячка з Палестини, відзначена багатьма міжнародними нагородами, зокрема Ахенською нагородою миру.

У своєму коментарі після цієї події владика Богдан зазначив: «Моє слово було впроваджене зворушливою „Мелодією“ Мирослава Скорика. Відтак після проповіді я спільно з представницею мусульманської спільноти, вдарив билом у „Дзвін миру“, під час звучання якого присутні затамували подих у тиші і молитві за жертв воєн, насилля і несправедливості у світі. Дякую Богові за ще один потужний захід в знак солідарності з Україною і нашим стражденним, але нескореним народом! Дякую мерові м. Падерборн і всій міській громаді за вражаючу підтримку і поміч українським біженцям! Дякую архидієцезії Падерборн та Благодійному фондові „Св. Боніфатія“ (Bonifatiuswerk) за запрошення і подаровані хвилини молитви, спілкування і братерства!»