Владика Аркадій Трохановський у Неділю самарянки: Постійно повертатися до правди у своєму житті

1 червня 2021

Архиєрейську Божественну Літургію у Неділю самарянки, 30 травня 2021 року, в ольштинському соборі Покрови Пресвятої Богородиці очолив єпарх Ольштинсько-Ґданської єпархії владика Аркадій Трохановський. При престолі співслужив парох катедри о. Іван Галушка, а у Тайні Покаяння служив о. Станіслав Тарапацький.

У проповіді до вірян владика Аркадій відзначив: «Сьогодні ми чули історію про жінку, яка зустрічає біля криниці, з якої набирала води, Ісуса Христа. Була дуже здивована тим, що у цьому місці і в таку пору, у сам полудень, зустрічає невідомого їй чоловіка». «Вона приходить самотньо, тому що свідома своєї слабкості, того, що її дотеперішнє життя не вписується у загально прийняті норми. Соромиться людей, не хоче щоби їй докоряли тим, що не повинна так жити. Не хоче зустрічатися з людьми. Це її вибір, але одночасно у розмові з Ісусом говорить, що очікує на прихід Месії. Щойно тоді зможе зрозуміти чим є правда, тому відзначає: „Прийде й об`явить нам усе… .“. Ця жінка не вірила людям, але була готова послухати того, який приходить від Бога», — підсумував проповідник.

Розмова про вічне та правдиве

Відтак владика Аркадій Трохановський продовжив: «На початку розмови видно, що жінка думає про матеріальні речі, приземлені, але Христос веде мову про духовні, вічні справи. Вона виявляє своє земське розуміння речей. Розуміє, щоби вгасити спрагу, треба черпати воду. Щойно з плином розмови відкриваються їй очі на правду. Зокрема, коли Христос говорить про її життя. Христос показує, що треба дійсно черпати, але з того, що дає Бог. Христос хотів, щоби вона в цей спосіб почала говорити з юдеєм, з яким не бажала говорити. А скільки ж і в нашому житті такий подій?»

За словами проповідника, історія жінки-самарянки дає нам зрозуміти, що кожному потрібна ясність, правда, навіть коли життя стається дуже складним. «Думаю, що зокрема тоді виринає бажання почути правду про те, що покращити, що змінити, щоби вийти з незавидного становища», — мовив архиєрей.

Розмова, що дарує надію та віру

Ведучи далі, єпарх Ольштинсько-Ґданський, відзначає, що Ісус показує такий образ жінці. Ми ж, за словами владики, маємо щось важливішого. Це обіцянка вічного життя, але вже тут на землі. Ця обіцянка — запрошення зробити життя чимось добрим і гідним. Не треба витрачати зусиль на погані речі, але думати про те, що добре.

Опісля, єпископ відмітив, що ми не можемо втрачати віри і надії серед важких випробувань, адже саме вони допомагають нам перейти через цей досвід. «Папа Франциск, щоб підтримати християн на дусі під час пандемії, також наголосив на цьому, що на кожного християнина чекає життя вічне. Це надія, яку у важкі хвилини нам не можна втрачати мети з поля зору й впевнено йти до неї. Не втрачати віри та зберігати правду. Сьогоднішня Євангелія вчить нас, щоби ми мали свідомість, що ніколи не пізно встати з гріха, щоби користати з Божого милосердя. Хоча, можливо, на початку правда може заболіти», — зазначив владика Аркадій.

Постійно повертатися до правди у своєму житті

«Учімося бути відкритими на Божу правду. Хочемо бути чесними супроти себе та ближніх. Це має допомагати нам мати таку глибоку свідомість усього, що найважливіше у житті. Постійно маємо повертатися до правди в нашому житті. Тоді будемо розуміти, що брехня — це зло і не повинні ми їй піддаватися», — завершив свою літургійну гомілію преосвященний владика Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Ґданський.

Після Літургії в парафіяльних приміщеннях відбулася громадська зустріч «на солодко». У зустрічі взяло участь чимало пенсіонерів, пристрасно говорили про плани зорганізувати спільний виїзд на рідні землі. У зустрічі також взяв участь владика Аркадій.

За матеріалами Ольштинсько-Ґданської єпархії УГКЦ