Владика Аркадій Трохановський освятив Дім для людей поважного віку «Лелека» у Вармінсько-Мазурському воєводстві

12 жовтня 2021

1 жовтня 2021 року владика Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Ґданський, з великою групою священнослужителів із Української Греко-Католицької Церкви освятив будинок для людей поважного віку «Лелека» у м. Щепковому Боровому (Вармінсько-Мазурське воєводство, Польща).

Греко-католицький єпископ Аркадій Трохановський наголосив, що «кожна добра справа повинна починатися з молитви, тому я радий, що я сьогодні тут з вами, і ми починаємо діяльність цього місця з молитви. Нехай же у цьому будинку відчувається Божа присутність, щоб кожен, хто потребує допомоги, хто постукає у двері цього будинку, отримав допомогу. Нехай Бог благословить цю добру справу і збере тут всіх людей доброї волі, які хотіли б запропонувати свою допомогу».

У межах церемонії відбулося також відкриття пам’ятної дошки, присвяченої 30-ій річниці відновлення незалежності України.

Урочисте відкриття здійснили Олександр Плодистий, український Консул у Ґданську, владика Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Ґданської єпархії Української Греко-Католицької Церкви, протоієрей Ярослав Ящук, ольштинський декан Польської автокефальної православної церкви, від імені Густава Марека Бжезіна, Маршала Вармінсько-Мазурського воєводства — Катежина Коплінська, Директорка Регіонального центру соціальної допомоги, від імені Марцина Палінського, старости Нідзіци — Ева Кшижевська, радник Нідзіцького повіту та Яцек Космала, бургомістр НІдзіци.

Церемонію своєю присутністю також вшанували багато поважних гостей, у тому числі професор Ярослав Москалик, єдиний на сьогодні доктор догматичного богослов'я в Греко-Католицькій Церкві та науковий співробітник Теологічного факультету Університету ім. Адама Міцкевича у Познані, професор Марек Мельник, науковий співробітник Університету Вармінсько-Мазурського університету та Данута Куніцька, Директорка Провінційної лікарні реабілітації в м. Горово-Ілавецькому.

Натомість, духовенство Ольштинсько-Ґданської єпархії представляли: протоієрей Іван Галушка, протосинкел єпархії та парох в Ольштині, о. мітрат Іван Лайкош, синкел єпархії та парафіяльний священник у Горові-Ілавецькому та Лелькові, о. Ігор Губач, канцлер курії, о. протоєрей Ярослав Гощинський, декан Ельблонзький та парафіяльні священики в Ілаві та Оструді, протоієрей Богдан Ситчик, декан Ольштинський та Директор єпархіального «Карітасу» та парафіяльний священник у Лідзбарку Вармінському та Добре Място, о. мітрат Анджей Сорока, парох Ельблонгу, Пасленка та Годкува, о. протоієрей Юліуш Кравецький, парох парафії у Бартошицях та Острійському Бардо, о. Роман Стороняк, парох в Орнеті та Моронзі.

Зі свого боку, отець Вітольд Твардзік, парох Євангелічно-аугсбурзької парафії у Пасимі, з нагоди святкування у надісланому листі побажав «багато любові, сили та терпіння». Він також зазначив, що Будинок «Лелека» дуже сильно вписується у слова Павла Алтхауса: «Мовчазне слово, стурбоване чужим нещастям, робить слово, проголошене з кафедри, достовірним».

Святкування відкриття центру завершилося концертом професійної вокальної групи з Києва «Майстерня», учасники якої виступають на сценах київських театрів, працюють у службі охорони здоров’я та на благо української культури. Ансамбль подолав понад 2000 км, щоб своїм репертуаром додати пишності святкуванням у Щепкове Борове.

Будинок для людей поважного віку «Лелека» — це цілодобовий заклад для 33-ьох хронічно хворих та людей поважного віку. Дім «Лелека» діє на підставі дозволу, виданого Вармінсько-Мазурським воєводством.

Це унікальне місце на карті Вармінсько-Мазурського воєводства, адже його мета — допомогти людям, які перебувають у потребі, у християнському дусі, тобто кожній людині, яка потребує допомоги, незалежно від національності, релігії та переконань.

Ініціатор створення Будинку «Лелека» Іриней Кондров є нащадком українців, переміщених у 1947 році з півдня Польщі до т. зв. відновлених земель, особливим чином спрямовує пропозицію цього будинку для українців, які проживають у Вармінсько-Мазурському воєводстві, а також у сусідніх регіонах.

«Лелека» — це пропозиція створити оазу для українців з північної та центральної Польщі наприкінці життя, де вони могли б задовольняти свої турботи, релігійні та культурні потреби.

Будинок, за задумом засновника, має служити і полякам, і українцям, і таким чином бути живим свідченням польсько-українського братерства, а також мультирелігійності та мультикультуралізму регіону та Республіки Польща.

Фото: Maciej Wiśniewski
За матеріалами Іринея Кондрова для Ольштинсько-Ґданської єпархії УГКЦ