«Війна заперечує головне право людини — на життя», — Глава УГКЦ на зустрічі ВРЦіРО з омбудсменом

20 вересня 2022

20 вересня в офісі Омбудсмена України відбулася зустріч представників Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Дмитром Лубінцем. Від Української Греко-Католицької Церкви на зустрічі був Блаженніший Святослав.

Учасники зустрічі обговорили гуманітарні проблеми, пов’язані з російською агресією проти України, зокрема перебування в полоні тисяч захисників і захисниць України та цивільних людей, налагодження постійного діалогу та взаємодії в їх розв’язанні, а також вирішення інших актуальних суспільних питань. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

«Десять Божих заповідей — це гарантія прав і свобод людини як вінця Божого створіння. Але війна заперечує головне право людини — на життя, — зазначив у своєму слові Блаженніший Святослав. — Права людини гарантовані також іншими законами, як державними, так і міжнародними. Ми сьогодні відчуваємо відповідальність за те, щоб завдяки співпраці з Церквами і релігійними організаціями ці права було гарантовано».

Глава УГКЦ подякував Дмитрові Лубінцю за особисте свідчення. «Я уважно стежив за тим, як ви відвідували деокуповані території Харківщини, зокрема слухав ваші промови в місті Ізюмі, де ви були під час ексгумації наших невинно убієнних братів і сестер. Усіх нас зворушила видряпана на стіні молитва „Отче наш“ у російській катівні. Ми тільки можемо уявити, що перетерпіли ті люди, незалежно від того, до якої Церкви вони ходили, якою мовою спілкувалися. Це наші брати і сестри, і за них справді болить серце».

Предстоятель зазначив, що із самого початку війни громади та парафії всіх Церков опинилися на двох лініях фронту — гуманітарному та інформаційному. «Там, де не діяло право, діяла присутність Божа через людину, через наші Церкви. І ми докладали максимальних зусиль, щоб урятувати цих людей, доставити їм харчі і все необхідне. Колосальним прикладом співпраці між Церквами була організація зелених гумкоридорів для евакуації людей».

Окремо Блаженніший Святослав згадав про інформаційний фронт. «Християнин — це людина, яка говорить правду. Часом, коли стежимо, як різні країни сприймають те, що відбувається в Україні, то бачимо певну недовіру. Бо є російська пропаганда, а інформація з українського боку може сприйматися як українська пропаганда. І тоді всі слухають, що скаже Церква. Для нас така симфонія, співзвучність із голосом держави дуже важлива».

Блаженніший Святослав подякував офісу Омбудсмена України за правдиву інформацію. «Ми одразу це перекладаємо іншими мовами й інформуємо світову громадськість. Зараз у світі є велика солідарність з Україною. Однак цю солідарність потрібно підтримувати — це запорука нашої перемоги».