Вітальне слово Митрополита Львівського і Сокальського УПЦ КП Димитрія Рудюка на Синоді Єпископів УГКЦ 2018 року

3 вересня 2018

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО

МИТРОПОЛИТА ЛЬВІВСЬКОГО І СОКАЛЬСЬКОГО УПЦ КП ДИМИТРІЯ РУДЮКА

Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви
(м. Львів-Брюховичі, 2–11 вересня 2018 року)

Ваше Блаженство!
Ваше Високопреосвященство Апостольський нунцію!
Високопреосвященні і преосвященні владики!
Всечесні отці-адміністратори!

Я також дуже радий сьогодні від імені Святішого Патріарха Київського і всієї Русі-України Філарета привітати вас із початком Синоду Української Греко-Католицької Церкви! Як зазначив Блаженніший Святослав, не один рік я уже присутній на початку роботи Синоду і вітаю Синод Української Греко-Католицької Церкви з початком роботи. Щороку я також бачу перед собою запрошення, в якому накреслено тему Синоду, і цього року тема — це «Слово Боже і катехизація».

Треба сказати, що Церква дуже вміло в епоху постмодернізму намагається не тільки впроваджувати Слово Боже, а й захищати себе. Адже постмодерна епоха, як відомо, у класичному суспільстві прагне все поділити і разом з тим показати, що істини як такої немає. і Церква в цьому процесі виробила свої стандарти роботи з вірянами. Зараз ідеться, зокрема, про Українську Греко-Католицьку Церкву. Видно, що вона йде вміє, як просив нас апостол, розрізняти дух часу.

Був такий історик Арнольд Тойнбі, який дуже чітко окреслив життя цивілізації в епоху модерну і постмодерну. Перелічивши всі недоліки, він сказав, що, можливо цивілізації виходять із цієї кризи через релігійне пробудження. Такі були його висновки стосовно цього. Отже, ваша праця, праця Української Греко-Католицької Церкви, покликана до того, щоб розпочати це пробудження в нашому українському суспільстві. Із тим я вас вітаю і ще раз дякую за запрошення.

Слава Ісусу Христу! Слава Україні!