Вітальне слово Архиєпископа Львівського і Галицького УПЦ Філарета Кучерова на Синоді Єпископів УГКЦ 2018 року

3 вересня 2018

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО

АРХИЄПИСКОПА ЛЬВІВСЬКОГО І ГАЛИЦЬКОГО УПЦ ФІЛАРЕТА КУЧЕРОВА

Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви

(м. Львів-Брюховичі, 2–11 вересня 2018 року)

Ваше Блаженство!
Ваше Високопреосвященство Апостольський нунцію!
Високопреосвященні архипастирі — отці Священного Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви!

Я радий вітати Вас з початком роботи Священного Синоду. Мені приємно, що за традицією Блаженніший Святослав запросив мене на це засідання. Я вже вдруге беру участь у відкритті Синоду. Згадую, як вперше був на відкритті Синоду під час Божественної Літургії декілька років тому. Опісля відбулося корисне спілкування з Його Блаженством, під час якого була можливість обговорити питання, що викликають взаємну зацікавленість.

Під час таких зустрічей нам є про що поговорити, ці роздуми можуть стати позитивними для наших Церков і суспільства зокрема. Суспільство переживає духовну кризу і хоче почути добре слово від своїх пастирів. Між нашими Церквами, можливо, немає плідних стосунків, але я знаю, що в деяких єпархіях владики нашої Церкви добре спілкуються з ієрархами і священнослужителями Української Греко-Католицької Церкви. Виходячи з цього, є гарні задуми і напрацювання для свідчення місії Церкви. Добрі людські стосунки між єпископами і священиками можуть стати прикладом міжконфесійного порозуміння в регіонах. На майбутнє це може бути добрим кроком для всієї України. Адже Українська Православна Церква спостерігає за роботою Священного Синоду Української Греко-Католицької Церкви, служінням і місією Церкви загалом.

Вважаю, що багато чого змінилося в наших стосунках за часи незалежності України. За ці роки Церкви сформувалися як основні інститути довіри серед людей. Церкви змінилися протягом часу, коли на Сході України відбувається війна і ми переживаємо серйозну, велику біду для українського народу. Цю довіру нам потрібно зберегти і примножити. Прагнення в нас одне: щоб Держава піднялася з колін, люди жили мирно і благополучно. Молимося, щоб суспільство наше було єдиним у Христі, а це залежить від нашого відданого служіння Церкві й людям.

Усім вам, дорогі отці Священного Синоду, бажаю плідної праці і благодатних дарів Святого Духа.

Слава Ісусу Христу!