«Віддаймо Богові все, що маємо у серці»: Владика Володимир Груца звершив Божественну Літургію за жертв війни і пандемії

3 квітня 2022

Сьогодні Україна переймає молитовну естафету за мир в Україні. Відтак ми нашою вечірньою молитвою розпочинаємо суботній день моління в Українській Греко-Католицькій Церкві за мир в Україні і за жертв війни і пандемії, що є запропонований Радою Єпископських Конференцій Європи. Цей день припадає на 2 квітня 2022 року. Про це сказав єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир Груца під час Божественної Літургії в архикатедральному соборі Святого Юра.

Під час проповіді архиєрей проаналізував євангельське слово Марка про зцілення глухонімого. Зокрема він звернув увагу на послідовність зцілень Ісуса: найперше Він зцілює вухо, відтак дотикає язика. Про це повідомляє пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

Ми знаємо, каже проповідник, що людина промовляє те, що чує, адже вона формується у певному середовищі. «Дуже часто людині, щоб символічно кажучи, вчасно закрити рот, достатньо однієї руки, вона радше обирає закрити вуха, хоч для цього потребує дві руки», — поділився спостереженнями єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.

У цей вечір, каже владика Володимир, вслухаймося в своє серце. У ньому чуємо так багато тривоги через непевність у завтрашньому дні. Чуємо питання про те, коли нарешті завершиться війна і настане мир, нас мучить неспокій за рідних, думки про різні хвороби і пандемію, яка ще триває у світі.

А відтак просить: «Молімося за мир в нашому серці. Від цього дуже і дуже багато залежить. Адже кожна людина є мікроклітиною суспільства. Таким чином ми разом формуємо нашу державу, спільно йдемо до перемоги. Так само, як спортсмен задля перемоги проливає піт і кров, але йде вперед».

Також владика Володимир пригадав, що 2 квітня є днем відходу до вічності наших надійних покровителів: блаженного Миколая Чарнецького і святого папи Івана Павла ІІ.

«Блаженний Миколай також пережив війну, неспокій. Його співбрати з монастиря свідчать, що він під час воєнних загострень і небезпек вмів заспокоїти інших запевняючи, що ми всі є під Божою опікою», — зазначив архиєрей.

«Так само, — продовжує свою думку проповідник, — і ми сьогодні тут зібрані під Його покровом. Ми більше не маємо до кого йти. Цікаво, що останньою молитвою Миколая Чарнецького було синівське звернення до Матері Божої Неустанної Помочі, до якої мав надзвичайно велику довіру».

Натомість, папа Іван Павло ІІ, за словами проповідника, новітній апостол наших часів. Його нога втупила на нашу землю у 2001 році і саме він проголосив Миколая Чарнецького блаженним.

«Небо не належить жодним чиновника, олігархам чи Альянсам. Небо належить Богові, його ангелам і святим, які у свій спосіб його над нами закривають. У цьому є більш ніж переконані», — наголосив владика Володимир і попросив: «Зараз до престолу з євхаристійною жертвою принесімо все, що маємо в нашому серці. Якщо не маємо, що Богові віддати, то віддаймо самі себе. Це буде найкраще рішення цього вечора».

У межах чувань молодь собору Святого Юра проводила Хресну дорогу з розважаннями, в якій всі присутні могли взяти учать.

Довідка

У 2021 році Рада Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ) запровадила ініціативу — молитву за жертв пандемії під час Великого посту, коли кожна єпископська конференція мала окремий день молитви. Минулого року ця ініціатива вийшла поза межі Європи, бо наші єпархії в США долучилися до неї разом з Українською Греко-Католицькою Церквою в Європі. Цього 2022 року Рада Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ) запропонувала, щоб кожна Єпископська конференція відслужила Божественну Літургію за мир в Україні і за жертви війни і пандемії. Для Української Греко-Католицької Церкви є визначена дата — субота, 2 квітня 2022 року.

Додамо, що Рада Єпископських Конференцій Європи включає в себе 33 діючі європейські єпископські онференції в особі їх президентів, а також Главу Синоду єпископів УГКЦ, Архієпископів Люксембургу та Князівства Монако, Архиєпископа маронітів Кіпру, Єпископа Кишинівського (Молдова), Єпархіального єпископа Мукачівського і Апостольського адміністратора Естонії. Секретаріат базується в Санкт-Ґаллені (Швейцарія).