Відбувся спільний Собор трьох єпархій УГКЦ у Польщі

22 червня 2022

За участю 78 делегатів — духовних осіб і мирян та членів Синоду Єпископів УГКЦ в Польщі 15–17 червня відбувався спільний Собор Перемисько-Варшавської архиєпархії, Вроцлавсько-Кошалінської та Ольштинсько-Ґданської єпархій.

Відбувся спільний Собор трьох єпархій УГКЦ у Польщі

Собор відбувся у Реколекційному центрі Лодзинської архидієцезії в Поршевіцах (Лодзинське воєводство).

Першого дня Собору, перед початком циклу запланованих конференцій, учасники помолилися на Божественній Літургії, яку очолили архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський Євген Попович, Вроцлавсько-Кошалінський владика Володимир Ющак, ЧСВВ, та владика Ольштинсько-Ґданський Аркадій Трохановський.

У проповіді до учасників Собору митрополит Євген Попович відзначив: «Собор — це зібрання, в якому беруть участь усі представники вірних, які утворюють місцеву Церкву — духовенство, монашество й, очевидно, світські особи, чоловіки, жінки, так, як їх сьогодні тут бачимо».

Відтак проповідник наголосив на важливості зібрання: «Ми сьогодні зібралися на Соборі, який спільно має думати, ведений Святим Духом, як допомогти нашій Церкві у цих непростих часах, в яких ми живемо. Це часи після пандемії і час війни, в якому Україна, отже, матір нашої Церкви, перебуває у війні з Росією, яка напала на неї».

Окрім того, владика Євген Попович розповів про унікальність Собору: «Ми тут зібралися разом, тобто, можемо сказати, маємо три Собори в одному. Церковне право не передбачає митрополичого Собору, говорить про Собор єпархіальний і Собор Патріарший. Ми в Польщі діємо спільно й хочемо спільно підіймати рішення для цілої нашої митрополії. Сьогодні відбуваються три Собори в одному часі».

«Маємо свідомість, що не все у нас гаразд. Тому нова весна нашої Церкви є нам всім потрібна. Якою вона буде, це залежатиме тільки і виключно від кожного з нас, котрий тут є від імені своєї Церкви, несе її мандат й співвідповідальність за свою Церкву», — мовив на завершення митрополит Євген.

Делегати на спільний Собор УГКЦ в Польщі, на чотирьох сесіях розглядали й розмовляли на 4 основні теми:

• «Синодальна дорога УГКЦ в Польщі;
  • «Сучасні засоби масової інформації — знаряддям нової євангелізації;
  • «Літургійний календар в житті греко-католика в Польщі та його ймовірна реформа»;
  • «Церква під час війни та після пандемії — наші завдання та місія».

Поодинокі теми були представлені доповідачами у формі реферату та опісля продискутовані у робочих групах. На завершення засідань обрані доповідачі представляли назагал свої висновки, які останнього дня були основою для здійснення соборових голосувань. Соборові засідання завершилися подячним Молебнем, який очолив владика Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Ґданський.

Голосування щодо соборових рішень відбувалися в останній день зустрічі — у п’ятницю, 17 червня, після обіду. Згодом саме ці рішення стануть предметом роботи Митрополичого Синоду єпископів УГКЦ у Польщі. Владики будуть приймати остаточне рішення про втілення у життя проголосваних делегатами постулатів.

Варто зазначити, що Митрополичий Синод буде збиратись після закінчення засідань Синоду Єпископів УГКЦ, який скликаний на 7–15 липня цього року у Перемишлі (Польща).