«Вчимося дієво молитися». Відеоблог № 93 владики Венедикта Алексійчука

29 грудня 2020

Владика Венедикт Алексійчук, ініціатор відеоблогів «Школа молитви» та єпископ Чиказької єпархії Святого Миколая Чудотворця, продовжує роздумувати над таїнством молитви.

«Вчимося дієво молитися». Відеоблог № 93 владики Венедикта Алексійчука

Кожен із нас, говорячи про молитву, має власний досвід пережиття її. Бувало, що слова молитви нас заторкнули, промовили до нас, були життєдіяльними. Та бувають моменти, коли молячись словами з молитовника, розуміємо, що вони до нас не промовляють, все проходить досить формально.

Змушувати себе до молитви?

Насправді, не так багато богонатхненних моментів, коли нам хочеться молитви. Ми виховані в матеріальній ментальності, яка задає нам стиль і ритм. Тому до духовного життя нам часто треба себе змушувати.

Думаю, це так, як вчити іноземну мову. Напевно, 95 відсотків осіб не мають особливого бажання чи натхнення вивчати її. Та змушують себе, щоб вміти спілкуватися в суспільстві, де житимуть, чи куди приїжджатимуть.

Вчитися мови Бога, щоб молитися

Так і ми, якщо хочемо навчитися спілкуватися з Богом, маємо розуміти, що молитви вранці та ввечері, перебування на богослуженнях у храмі, дає нам змогу будувати ці стосунки з Господом традиції наших попередників.

Беручи участь у Літургіях, вчимося мови Бога і всередині нас народжується молитва. Та для цього спершу треба почати говорити готовими фразами, реченнями аж потім навчимося спілкуватися.

Тому така важлива сталість у молитві. Будьмо витривалі в молитві і навчимося бути з Господом.

За матеріалами офіційного youtube-каналу Чиказької єпархії святого Миколая Чудотворця та Дивенсвіту