Василіянка с. Еммануїла про місію в світі: життєдайна і молитовна присутність

20 липня 2021

В інтерв’ю для Радіо Ватикану — Vatican News Генеральна дорадниця сестер василіянок с. Еммануїла Вішка розповіла про 70-річчя об’єднання спільнот сестер василіянок в один чин, про їхню діяльність та місію.

Василіянка с. Еммануїла про місію в світі: життєдайна і молитовна присутність

«Ми, Сестри Чину Святого Василія Великого, продовжуємо післаництво Господа і Спаса нашого Ісуса Христа для Його люду в тих багатьох країнах і в різних культурах, де Йому служимо. Він закликає нас, щоб ми були Його молитовною присутністю: ми з любов’ю відповідаємо на Його поклик, посвячуючись життю молитви й зобов’язання, щоб світ бачивши нас, бачив Його, слухаючи нас, пізнав Його голос, а пізнавши нас, пізнав Його», — цими словами сестри василіянки описують на своєму веб-порталі свою місію, яка є надзвичайно актуальною і необхідною в сучасному світі. Цього року вони відзначають 70-ту річницю з часу підписання Конгрегацією для Східних Церков декрету, який об’єднав спільноти сестер василіянок в один чин папського права. Ця подія стала нагодою для того, аби наново пригадати про свою історію, утвердитися в ентузіазмі служіння у сучасному світі, ділячись з іншими надією, яка випливає із злуки з Христом.

До української редакції Радіо Ватикану завітала с. Еммануїла Вішка, ЧСВВ, Генеральна дорадниця сестер василіянок, яка розповіла, насамперед, про значення події, що відбулася 70 років тому:

Сестра Еммануїла про 70-ту річницю з часу підписання Конгрегацією для Східних Церков декрету, який об’єднав спільноти сестер василіянок в один чин папського права

Учасники Архиєрейської Божественної Літургії з нагоди 70-ї річниці об’єдння сестер василіянок в один чин. Собор Святої Софії, Рим (02.06.2021)Учасники Архиєрейської Божественної Літургії з нагоди 70-ї річниці об’єдння сестер василіянок в один чин. Собор Святої Софії, Рим (02.06.2021)

Тепер сестри василіянки здійснюють свою місію в різних країнах на чотирьох континентах. Сестра Еммнуїла розповіла про те, скільки є сестер і чим вони займаються:

Сестра Еммануїла про сестер-василіянок у світі

На відміну від світського значення слова «харизма», що вказує на особливу привабливість і здатність викликати пошану інших, у богословській сфері це слово означає особливий дар, який людина чи спільнота використовує на служіння іншим. Наша співрозмовниця пояснює, в чому полягає цей особливий дар сестер василіянок:

Сестра Еммануїла про харизму сестер-василіянок

Приймати важливі рішення не є легко, особливо, коли йдеться про життєвий вибір: тут важливо бути уважними до себе самих і до навколишніх обставин, щоб розпізнати той шлях, який найкраще сприятиме нашому духовному і загальнолюдському розвитку. Сестра Еммануїла розповіла про те, як у неї відбулося розпізнавання покликання до василіянського чину:

Сестра Еммануїла про власне покликання до монашества

«Та хіба ти можеш жити без мети?» — цим запитанням, що є міститься у пісні «Коли тобі важко» групи «Океан Ельзи», сестра василіянка відповіла на запитання про те, що може спонукати сучасну молоду людину обрати шлях богопосвяченого життя:

Сестра Еммануїла про покликання до богопосвяченого життя сьогодні

Спілкуючись із сестрою Еммануїлою, мене вразила її безпосередність і внутрішня свобода. Відомо, що для багатьох релігія і богопосвячене життя асоціюється лише з правилами і обмеженням. Звідси виникло запитання про те, як можна бути свобідними, маючи зовнішні обмеження: