В УГКЦ триває безстрокова акція «Нагодуй убогого». Приєднуйтеся!

9 листопада 2021

Безстрокова акція «Нагодуй убогого» була започаткована Синодом Єпископів УГКЦ восени 2020 року, з огляду на критичний стан із продуктовим та матеріальним забезпеченням населення. Акція не припинялася, вона триває в парафіях УГКЦ на постійній основі.

В УГКЦ триває безстрокова акція «Нагодуй убогого». Приєднуйтеся!

«Беручи до уваги критичний стан із продуктовим та матеріальним забезпеченням значних верств населення в Україні і в різних частинах світу, спричинений і загострений світовою пандемією коронавірусу, пропонуємо усій нашій церковній спільноті цього року започаткувати з нагоди Всесвітнього дня вбогих конкретний милосердний чин — благодійну акцію „Нагодуй убогого!“, координацію якої доручаємо нашому Відділу соціального служіння», — йдеться у постсинодальному посланні єпископів УГКЦ «Залишиться вам одне — те, що ви дали вбогому!»

У посланні архиєреї ще минулого року закли́кали братів і сестер у вірі по всьому світі активно долучитися до ініціативи «Нагодуй убогого!», зазначаючи, що вона діятиме при парафіяльних спільнотах і церковних організаціях на постійній основі.

На цю пропозицію відгукнулися сотні парафій УГКЦ як в Україні, так і за кордоном, і сьогодні із щедрості вірних користають тисячі потребуючих.

Для прикладу, одним із способів проведення акції «Нагодуй убогого!» став організований Відділом соціального служіння УГКЦ збір коштів для підтримки парафіяльних ініціатив годування потребуючих через заснований Патріаршою курією УГКЦ Благодійний фонд імені митрополита Андрея Шептицького.

Одним з основних жертводавців виступив Надзвичайний і Повноважний посол Мальтійського ордену в Україні Антоніо Ґаззанті Пульєзе ді Котроне.

Для реалізації акції було відібрано 12 парафій України. Це, зокрема, парафіяльний «Карітас-Мелітополь» Донецького екзархату, громади Харківського екзархату, серед яких парафія Успіння Пресвятої Богородиці м. Лубни та парафіяльний «Карітас-Лозова», в Одеському екзархаті — громада Всіх святих українського народу м. Южноукраїнськ та громада Макавейських мучеників м. Берислав, у Бучацькій єпархії — парафія Покрову Пресвятої Богородиці м. Заліщики, у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії — парафіяльний «Карітас-Бережани», в Івано-Франківській архиєпархії — парафія Різдва Христового смт Букачівці, у Коломийській єпархії — парафія Стрітення Господнього м. Коломия, у Київській архиєпархії — парафія Святого священномученика Йосафата м. Бердичів, парафія Святого великомученика Димитрія м. Фастів та парафіяльна ініціатива «Sobor. Help» Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві.

За пожертви жертводавців у цих парафіях придбали продукти харчування для потребуючих, кухонне обладнання для благодійних їдалень при парафіяльних храмах (кухонну плиту, морозильну камеру, холодильник, мікрохвильову піч, м’ясорубку, блендерний набір, чайник, набір посуду тощо).

У кожній з таких благодійних їдалень від 15 до 50 потребуючих осіб отримують харчування принаймні раз на тиждень. І подібних ініціатив у парафіях УГКЦ є близько сотні.

Про те, що акція «Нагодуй убогого» є безстроковою, у неділю, 7 листопада, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового нагадав Блаженніший Святослав. Глава Церкви закликав вірних долучатися до цієї акції, зокрема в контексті відзначення Всесвітнього дня бідних, який цього року припадає на 14 листопада.

«Ми бачимо, як на очах, убожіє наше суспільство через нові види соціальної несправедливості. Ми бачимо, як ростуть ціни на все. Ми бачимо, як багато людей не мають засобів для життя та існування, не мають можливості оплатити свої базові потреби», — зазначив Отець і Глава УГКЦ.

«Тому долучіться до тієї акції, особливо в День бідних! Ми збираємо так звані банки харчів — продукти, які не псуються, щоб можна було послужити потребуючим, які знають, що тут, у Патріаршому соборі, є надія, часом остання надія, яка не має права зрадити тих, що потребують допомоги», — сказав Блаженніший Святослав, звертаючись до парафіян Патріаршого собору.

А тих, хто ділиться своїми харчами з потребуючими, Глава Церкви запевнив, що так, як не забракло їжі вдові зі Сарепти, яка останніми харчами нагодувала пророка Іллю, і їм ніколи нічого не забракне. «Ваш горщик з олією не опустіє і борошна на хліб насущний ніколи вам не забракне, навіть у найважчі моменти, тижні, дні, роки життя», — додав Предстоятель.

Приєднуйтеся до акції «Нагодуй убогого!» у своїх парафіях, послуживши в такий спосіб через допомогу бідним самому Ісусові Христові, який сказав: «Усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших — ви Мені зробили!» (Мт. 25, 40).

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ