«В сльозах та крові народжується нова Україна», — митрополит Василій Семенюк

2 березня 2022

Владика Василій Семенюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський, звернувся до вірних та людей доброї волі бути відкритими та готовими прийняти і допомогти потребуючим особам, жертвувати духовні практики за повернення миру на українській землі та молитися за захисників нашої Держави.

«В сльозах та крові народжується нова Україна», — митрополит Василій Семенюк

ЗВЕРНЕННЯ

архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ
владики Василія Семенюка

Дорогі брати і сестри, дорогі українці!

В цей складний час війни вчергове звертаюсь до усіх вірних Української Греко-Католицької Церкви та усіх людей доброї волі. Сьогодні тисячі вірних синів і дочок нашого народу зі зброєю в руках боронять нашу Батьківщину, віддаючи своє життя та пам’ятаючи слова Христа, що «немає більшої любові, як життя своє віддати за друзів своїх».

Мільйони українців змобілізували свої сили, щоб дати гідну відсіч загарбнику. В сльозах та крові народжується нова Україна. Відроджується козацький дух нашого народу. Цілий світ стає на захист України, зокрема Святіший Отець Папа Франциск закликає усіх християн по цілому світі стати до неустанної молитви та строгого посту за мир і спокій в Україні.

Також підтримую заклик Блаженнішого Святослава, Отця і Глави нашої Церкви, який сьогодні знаходиться в Києві, жертвувати різні духовні практики, а саме часте приймання Святого Причастя за мир в Україні. Закликаю усіх священиків щоденно відправляти Святі Літургії, підтримувати на дусі вірних Божим Словом та служити в Таїнстві Покаяння.

При кожній нашій парафії діють пункти взаємодопомоги, де кожен має можливість дати або отримати матеріальну допомогу: продукти, одяг, засоби гігієни та ліки. Також прошу підтримувати наші церковні благодійні організації, зокрема «Карітас», який сьогодні приймає велику кількість біженців.

Будьмо завжди відкритими та готовими їх прийняти та допомогти. Ніколи не проявляймо байдужості, адже вияв любові до ближнього є мірилом любові до самого Господа Бога. Дякую, що ви прийняли і приймаєте в свої домівки переселенців.

Пам’ятаймо, що Господь Бог є завжди на боці тих, з ким правда та справедливість. Особливо прошу молитися за наших воїнів-захисників, провід нашої держави, яких я віддаю під покров Пресвятої Богородиці прославленої у чудотворній Зарваницькій іконі.

Нехай милосердний Господь Бог захистить Україну усіх нас у цей час великого випробування.

З нами Бог, з нами перемога.

Слава Ісусу Христу! Слава Україні!

† Василій Семенюк,
архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський