В єпархії Святого Йосафата в Пармі (США) відбулися щорічні Осінні реколекції для молоді

16 жовтня 2019

Молодь, юні дорослі лідери, волонтери та духовенство зі штатів Огайо та Пенсильванія єпархії Святого Йосафата в Пармі УГКЦ та з-поза її меж зібралися 12–13 жовтня 2019 року в «Крестфільдському таборі та конференц-центрі» м. Слипері Рок, штат Пенсильванія, на щорічні Осінні реколекції для молоді.

Молодь, духовенство, опікуни, молодіжні лідери та волонтери зібралися разом на щорічні Осінні молодіжні реколекції, які відбулися 12–13 жовтня 2019 року в «Крестфільдському таборі та конференц-центрі» в м. Слипері Рок, штат Пенсильванія. Реколекції, організовані Єпархіальним молодіжним комітетом під керівництвом отця Любомира Жибака, керівника комітету та пароха церкви Пресвятої Трійці УГКЦ м. Янгстаун та церкви Святої Анни УГКЦ м. Остинтаун (штат Огайо) та координаторів реколекцій, п. Лізи Гладьо та п. Вікторії Фрід, що надало можливість молоді провести час з Господом та своїми однолітками через молитву, навчання та ігри в дусі української греко-католицької віри та братерства. Тема цьогорічних реколекцій була побудована на основі Першого послання св. ап. Павла до Коринтян «Тому, що один Хліб, — нас багато становить одне Тіло, бо всі ми беремо участь у одному Хлібі» (10, 17). Молодь віком між 7-м та 12-м класами насолоджувалася прекрасними і мальовничими краєвидами західної Пенсильванії, беручи участь у молитві, сповіді, роздумах, веселих іграх та спільнотній розбудові.

Духовний захід розпочався богослужінням Третього часу, яке відслужив о. Любомир Жибак та яке відспівали учасники реколекцій під керівництвом п. Лізи Гладьо. Учасників реколекцій вітали координатори заходу, а також молодий дорослий лідер і керівник молодіжної групи при парафії Пресвятої Трійці УГКЦ м. Карнегі, штат Пенсильванія, п. Сальвадор Брамбіла, який провів інтерактивну та захопливу презентацію щодо актуальності християнської спільноти та важливості Церкви з підліткової точки зору.

Молодь мала можливість насолоджуватися прекрасною осінньою кемпінговою територією та взяти участь у походах та заходах щодо командної побудови. В половині дня, всі помолилися Шостий Час під проводом о. Любомира Жибака, після чого відбувся смачний обід.

Молодь пройшла складну «висококанатну відстань», працюючи разом та заохочуючи один одного у подоланні перешкод. До молоді також звернувся юний дорослий лідер, заангажований у молодіжному апостоляті, п. Михайло Лівий, щодо важливості Євхаристії та Церкви як спільноти, який також торкнувся проблем і труднощів життя християнської спільноти у досвіді підлітка.

На завершення презентації учасники реколекцій змогли взяти участь у Святій Тайні Покаяння, яку уділив о. Ігор Гогоша, парох церкви Святого Юрія УГКЦ м. Пітсбург та церкви Святого Івана Хрестителя УГКЦ м. Маккіз Рокс (штат Пенсильванія), а також о. Джейсон Шаррон, парох церкви Пресвятої Трійці УГКЦ м. Карнегі, штат Пенсильванія, і церкви Богородиці Неустанної Помочі УГКЦ м. Уіллінг, штат Західна Вірджинія. Сповіді передував іспит сумління. Опісля о. Ігор Гогоша відслужив мале повечір’я у співслужінні з о. Джейсоном Шароном і дияконом Мироном Шпаком з церкви Пресвятої Трійці УГКЦ м. Карнегі, штат Пенсильванія, і члена Єпархіального молодіжного комітету.

Другий день реколекцій молитовно розпочався з ранкової молитви. Після ранкової трапези молодь зіграла захопливу гру «Захопити стяг» — класичну гру Крестфілдського табору! Після цього всі зібралися разом на богослужіння Шостого часу та обід.

Реколекції завершилися Божественною Літургією, яку просто неба відслужив для всіх о. Михайло Полоський, протосинкел єпархії Святого Йосафата та парох церкви Святих апостолів Петра і Павла УГКЦ м. Ембридж та церкви Святих апостолів Петра і Павла УГКЦ м. Аликвипа (штат Пенсильванія), яку відспівала молодь та опікуни під керівництвом п. Лізи Гладьо. Під час своєї проповіді о. Михайло зосередився на темі реколекцій, заохочуючи всіх юних учасників бути Церквою та усвідомлювати їх важливість у спільноті вірних — Містичному тілі Христовому.

Єпархіальний молодіжний комітет також дуже вдячний людям, які надали свою допомогу під час реколекцій: п. Джонові Міллігану, п. Патріції Чік, п. Рею Федорко, п. Йосифові Лівому та деяким іншим людям.

Цьогорічні осінні реколекції для молоді стали великою духовною, молитовною та захопливою подією для єпархіальної молоді, що надало учасникам можливість зростання у святості, підтримуючи автентичні стосунки з Господом. Наступні реколекції заплановані на 10–11 жовтня 2020 року.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ