«Усюди, де панує темрява гріха і смерті Христові учні покликані принести світло любові та життя», — владика Богдан Дзюрах на празнику у с. Крихівці

25 травня 2020

24 травня наша Церква відзначає пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Методія, учителів слов’ян. З цієї нагоди, щороку, в однойменній парафії під опікою Згромадження Воплоченого Слова в Івано-Франківську відбуваються різноманітні святкові заходи: богослужіння, конференції, концерти.

Так і цього року протягом чотирьох днів проходили т. зв. дні приготування, але в «карантинному» форматі. Все відбувалося у храмі, а вірні могли брати участь через онлайн-трансляції. Серед духовних конференції, які бажаючі мали нагоду послухати, були представлені: о. Антоній Вацеба, ВС, розказував про Святого Івана Павла ІІ і його любов до Богородиці, с. Марія Гошівська про Посвяту Пресвятій Богородиці, згідно навчання св. Людовіка Марія Гріньон з Монтфорту, о. Юрій Щурко в доступній відеоконференції розказав про 5 причин читати щоденно Святе Письмо, а п. Олег Жерноклеєв розповів про роль і цінність апостольської місії Святих Покровителів парафії. Також кожного вечора вірні мали нагоду послухати короткий концерт духовної пісні від дітей з Містечка Милосердя Св. Миколая, від Сестер Монахинь, від співачок Оксани Романюк та Галини Баранкевич та від хору «Осанна». В часі Літургії всі присутні роздумували над словами святого папи Івана Павла ІІ в часі його апостольської подорожі до України у 2001 році з нагоди 100-літнього Ювілею від дня народження Святішого Отця.

А недільний день став молитовним завершення, подячною Божественною Літургією, яку очолив владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів нашої Церкви. Своїм словом до всіх присутніх він нагадав про цінність віри, яку важливо свідчити у тому місці, де ми знаходимося і в тих обставинах, які переживаємо, за прикладом Святих Покровителів:

«Вітаю Вас дуже сердечно у цей благодатний день, коли благодать на нас з неба трошки сходить, і в видимому вигляді, а ще більше у духовному. Ми всі хочемо сповнитися Божої благодаті, хочемо, щоби Божа купіль обмила наші душі, наші серця, скріпила нас, освятила і просвітила, так як це робили святі рівноапостольні Кирило і Методій, учителі слов’янські, яких, за їхню просвітницьку діяльність, євангелізаційну працю подвижницьку, яку вони здійснювали і в нашому народі, бо проповідували Христове Євангеліє на причорноморському узбережжі і навіть на нашому українському Криму, де знайшли чудесним способом мощі святого Папи Климента І. Ці мощі, відтак спочили, частина їх у Десятинній Церкві, в Києві, а решта вони занесли до Риму і мощі святого Климента сьогодні спочивають також в базиліці присвяченій його імені, щоби підкреслити ту живу віру нашого народу і той живий зв’язок нашої Церкви і українського народу з апостольським Петровим Престолом. Ми дякуємо тим нашим великим проповідникам Христового Євангелія Кирилові і Методієві, які проповідували у багатьох країнах Східної і Центральної Європи і саме тому святий Папа Іван Павло ІІ проголосив їх у 1980 році покровителями Європи…».

На завершення богослужінь, владика Богдан привітав усіх з храмовим празником, побажавши молільникам міцної віри.

«Храмовий празник це — свято всіх парафіян. Щасливі ви, що маєте таких добрих душпастирів, але і щасливі ваші душпастирі, що мають вас, добрих, щирих, відданий й ревних християн. Що б вони без вас робили?! Апостоли проповідували Євангеліє по усьому світі; святі Кирило і Методій проповідували у Європі; Отці, Брати і Сестри Згромадження Воплоченого Слова виконують служіння у різних країнах світу. Проте кожен із нас має свій маленький, але не маловажний (!) світ, де ми покликані заносити світло Божої правди і тепло Його любови: це — світ наших родин, світ нашої праці, світ політики і науки, світ юриспруденції, світ недолі, смутку, убожества і безнадії, зрештою усюди там, де панує темрява гріха і смерті, ми, Христові учні, покликані принести світло Христової любові і Христового життя. То ж нехай Господь нам в цьому допоможе, щоб ми у нашому малому світі давали свідчення великої любові Божої, щоб ми робили це з великою ревністю щоденними малими добрими ділами — Йому на славу і нам на спасіння і на многая і благая літа!» — зазначив владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, на завершення.

У свою чергу, отець Йосафат Бойко, ВС, настоятель парафії, подякував всім присутнім за участь: хто в храмі, хто під парасолями на вулиці, а більшість — через онлайн та телевізійні трансляції обласного телебачення «Галичина», оскільки з причини карантину ще не має можливості численно брати участь у таких заходах. Владиці Богдану від імені парафії було подаровано вишиту ікону «Богородиці Воплочення зі святими Кирилом і Методієм» і, звичайно, «Парафіяльну каву». Пам’ятні кавові пакуночки отримали всі присутні священники та голови міста Івано-Франківська Руслан Марцінків та с. Крихівці Мирон Гаргат. Очільники звернулися зі словами привітання до всіх присутніх.

Дякуємо Богові за нашу парафіяльну спільноту, за святих Покровителів і за чудовий день храмового празника!

За матеріалами о. Йосафата Бойка, ВС