Українські єпископи в Польщі взяли участь у зустрічі із Президентом Анджеєм Дудою

3 лютого 2023

Щорічно президентське подружжя Республіки Польща організовує зустріч для представників Церков і релігійних об’єднань, присутніх у Польщі, а також для Спільної комісії уряду та національних і етнічних меншин.

На початку зустрічі Президент Польщі Анджей Дуда подякував усім за присутність. «Ми зустрічаємо один одного з добротою, з потиском руки. Це те, що зміцнює нашу країну та нашу спільноту. Те, що ми дивимося один на одного з добротою, з розумінням, що ми шукаємо шляхи, які ведуть нас до порозуміння, до вирішення сумнівних, іноді спірних питань, — як це буває в житті. Але ми можемо бути разом», — наголосив Президент.

Після Президента Республіки Польща також зі словом виступили: архиєпископ Станіслав Ґондецький, Голова католицького єпископату Польщі, єпископ Анджей Маліцький, Президент Польської екуменічної ради, Міхаель Шудріх, Головний рабин Польщі, Томаш Мішкевич, Голова Мусульманського релігійного союзу в Республіці Польща та Гжегож Купріянович, співголова Спільної комісії уряду та національних і етнічних меншин.

Українську Греко-Католицьку Церкву в Польщі на зустрічі з Президентом представляли Євген Попович, архиєпископ і митрополит Перемишльсько-Варшавський, єпископ Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Кошалінський, та єпископ Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Ґданський.

Варто зазначити, що щорічна зустріч президентського подружжя із релігійними лідерами країни відбулася вперше після спалаху пандемії. До Президентського палацу були запрошені не лише глави Церков та члени Спільної комісії уряду та національних й етнічних меншин, до складу якої входять усі національні та етнічні меншини, а й делегації мирян окремих церков та релігійних об’єднань, у т. ч. представники Церкви п’ятидесятників і Церкви адвентистів сьомого дня.

Президент Республіки Польща Анджей Дуда у своєму виступі також наголосив: «Сьогоднішня зустріч є для мене тим більш важливою, тому що я хочу подякувати всім вам — Вашим Еміненціям, Ексцеленціям, усім Президентам — за те, що в умовах цього страшного нещастя, яке відбувається сьогодні за нашим східним кордоном внаслідок нападу Росії на Україну, ми зберігаємо, перш за все, єдність як держава, як суспільство, як громада людей, які проживають на цій території — території Республіки Польща. І в той же час, ми можемо показати своє серце нашим ближнім, не дивлячись ні на які обставини, не дивлячись на історію, не дивлячись на жодні особисті емоції, які могли б якось негативно вплинути — керуючись самими позитивними емоціями, рефлексом серця, рефлексом віри, поривом любові до іншої людини. Я дуже вдячний за це».

Зустріч вшанували своїм виступом Ясногірський хор хлопчиків і чоловіків «Pueri Claromontani».

Фото: Гжегож Якубовські / КРRP, о. Павел Добрянський