Українські єпископи у США уклали спільний душпастирський план на наступний 2020 рік

31 січня 2020

29 січня 2020 року єпископи Філадельфійської митрополії відбули чергове робоче засідання, на якому обговорили життя Української Греко-Католицької Церкви у Сполучених Штатах Америки та склали план на цей рік.

Сама спільна зустріч пройшла у Філадельфії. У ній взяли участь владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, владика Павло Хомницький, єпарх Стемфордський, владика Венедикт Алексійчук, єпарх єпархії св. Миколая в Чікаго, владика Богдан Данило, єпарх єпархії св. Йосафата у Пармі, та владика Андрій Рабій, єпископ-помічник Філадельфійський.

Особливою подією в Українській Греко-Католицькій Церкві буде проведення Патріаршого Собору у Львові в кінці серпня цього року. Готуючись до неї, кожна єпархія УГКЦ у цілому світі проводить свої єпархіальні собори. Під час цієї зустрічі владики поділилися досвідом проведення своїх місцевих соборчиків та їхніми напрацюваннями. Темою загального Патріаршого Собору є «Еміграція, поселення та глобальна єдність».

Проте, американські єпархії також роздумували над темою імміграції, адже за останні роки кількість новоприбулих людей значно зросла. В цьому контексті стало важливим обговорення першої стадії ґрунтовного соціологічного опитування та підготовки до другої стадії, яка включатиме в себе особисті інтерв’ю. Мета цього дослідження: зрозуміти потреби та виклики вірних митрополії, щоб могти краще їм послужити.

Відтак владики застановилися над плануванням спільних подій у 2020 році, особливим чином організації З’їзду духовенства митрополії, який заплановано на жовтень 2020 року у м. Чикаго (штат Іллінойс, США).

Наступного дня владики взяли участь у конференції, організованій Філадельфійською архиєпархією на тему «Духовні та богословські висновки з кризи насилля над вразливими людьми». Доповідачами на цій конференції став о. Ганс Цольнер, єзуїт, президент Центру захисту дітей Григоріянського університету в Римі та диякон Берні Ноядера, голова Департаменту захисту дітей та молоді Конференції Католицьких Єпископів Сполучених Штатів Америки.

Фото: Філадельфійська архиєпархія УГКЦ
За матеріалами д-на Володимира Радька