Українські єпископи у Польщі подякували місцевому Апостольському нунцієві за його служіння

16 березня 2023

У понеділок, 13 березня 2023 року, в Університеті кардинала Стефана Вишинського у Варшаві розпочалася 394-а Пленарна зустріч Польської Єпископської Конференції. Головною темою дводенного зібрання єпископів є континентальний етап Синоду про синодальність.

Перший день роздумів завершився Месою з нагоди 10-ї річниці понтифікату Святішого Отця Франциска. Урочисту месу о 18:00 год. за участі польського єпископату очолив Апостольський нунцій архиєпископ Сальваторе Пеннаккіо, який завершує своє служіння на посаді Апостольського нунція в Польщі. Проповідь виголосив митрополит Білостоцький архиєпископ Юзеф Гуздек. Архиєпископ Сальваторе Пеннаккіо також звернувся до присутніх єрархів, подякувавши за спільне служіння та запросивши їх відвідати Рим.

У засіданні єпископату Польщі також беруть участь греко-католицькі єпископи з Польщі — владика Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Кошалінський, та владика Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Ґданський.

Під час зустрічі після Літургії українські єпископи подякували Нунцію за його служіння також для Греко-Католицької Церкви в Польщі. Адже саме під час служіння архиєпископа Сальваторе Пеннаккіо як Апостольського нунція в Польщі було створено нову єпархію з осідком у м. Ольштині. Водночас о. Аркадій Трохановський був піднесений до єпископської гідності як перший єпископ Ольштинсько-Ґданський.

Пленарна асамблея триватиме до вівторка 14 березня. Після його завершення о 14:30 запланована прес-конференція для ЗМІ.