«Україна не почувається самотньою, бо з нами Бог і кожен, хто вміє відрізнити правду від брехні», — Глава УГКЦ у Філадельфії

13 травня 2019

«Ми називаємо Церкву нашою Матір’ю. Святий Кипріян говорив, що не може мати Бога за батька той, хто не має Церкви за Матір, яка нас відроджує, яка нас виліковує від самотності. Церква є спільнотою людей, які зцілюються силою божественної благодаті від своїх душевних і тілесних ран». Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці у Філадельфії.

Насамперед Предстоятель Церкви передав вітання від братів і сестер із Києва — із серця України, із серця Церкви. «У тому серці зараз неспокійно. Цей рік Україна переживає в особливий спосіб. У першій половині року ми мали одні вибори, у другій частині року готуємося до других виборів. Але Україна бореться, Україна стоїть. Бо Україна не почувається самотньою. Ми відчуваємо, що з нами є Господь Бог, але з нами також є кожна людина у світі, яка вміє відрізняти правду від брехні, вміє відрізняти добро від зла. Кожна людина, котра має розуміння правди й істини, молиться за Україну, вболіває за нас», — розповів Блаженніший Святослав.

Глава Церкви подякував вірним, що вони є ті люди, які відчувають правду. «Як невід’ємна частина працюєте і молитеся, щоб цю правду розповісти всьому світові», — додав він.

Предстоятель поділився своїм спостереженням, що сьогодні суспільство, особливо коли воно заможне і багате, стає суспільством одиноких, забутих, покинутих людей. «Бо часто, коли хтось є молодий, успішний, багатий, думає, що він нікого не потребує. Не потребує навіть Господа Бога, а тим більше Його Святої Церкви. Думає, що завжди сам дасть собі раду. Але приходить певний момент, коли він розуміє, що людина не є господарем власного життя», — сказав проповідник.

«Зустрічаючи різних людей, повірте мені, я бачу глибоку, велику самотність. Але як зворушується серце людини, коли ми наважимося перші до неї приступити і поцікавитися: як ти, що тобі болить? Як важливо нам сьогодні відкрити самого Господа Бога, який запитує кожного з нас, як ти сьогодні, задля того, щоб втілитися в нашу особисту ситуацію. Як часто ми, і президенти, і звичайні робочі, сьогодні кажемо: „Не маю нікого. Я б хотів змінити своє життя, увесь світ, але не маю нікого, з ким це можна зробити“».

У сьогоднішньому Євангелії (про зцілення розслабленого, — Авт.), наголошує Блаженніший Святослав, «цією доброю новиною є те, що ви маєте когось. Це так важливо зрозуміти сучасній молоді. Ми маємо когось. І не ангела, а самого Бога, який цікавиться нами, приходить до нас, стає поруч. Він є той, який дає нам зцілення, Він є той, який цікавиться нами, бо Він нас створив. Він є джерелом нашого життя, і дочасного, і вічного».

У цей день Глава Церкви також привітав матерів із Днем матері. «Вітаю всіх тих, які чувають над життям своїх дітей, усіх тих, які не побоялися тягарів материнства і сприйняли від Господа Бога дар нового людського життя. Бо мама — це перша людина, яку Господь Бог нам посилає, щоб ми не почувалися забутими і покинутими. Тому мама для нас є важливим знаком, що ми не забуті Богом. Мама є іконою Христової Церкви», — сказав проповідник.

Наша мама Марія є та, яка сьогодні в особливий спосіб буде пошанована нами, її дітьми. «Ми сьогодні її просимо, щоб вона заступалася за всіх матерів, тих, які плачуть, і тих, які радіють, тих, які тішаться своїми дітьми, і тих матерів України, які тепер оплакують своїх дітей, котрих віддали на цілопальну жертву на вівтар батьківщини. Сьогодні у Києві відбулася хода матерів, сини яких загинули на фронті…» — сказав Предстоятель.

Глава УГКЦ повідомив, що прибув у Філадельфійську архиєпархію з особливою місією від усієї Української Греко-Католицької Церкви. «Хочу, щоб ви цього дня відчули і зрозуміли, що ваша Мати-Церква дбає про вас, хоч би де ви були. Вона шукає кращого способу, як вам послужити», — відзначив духовний лідер.

Насамкінець, він подякував хорові парафії за чудовий спів. Подякував також батькам, які прийшли з дітьми. «Дуже важливо, щоб батьки приходили не самі, а зі своїми діточками і діточки виростали в церкві, чули, що це є їхня парафія, їхня Церква», — додав він.

Також подякував парохові парафії Благовіщення Пресвятої Марії отцю Ігорю Блощинському «за гостинність і за служіння на благо Церкви і для добра вірних».

Співслужив із Главою Церкви владика Андрій Рябій, який відзначив, що духовенство і миряни намагаються зберегти і розвивати Церкву, яку привезли на ці терени їхні прадіди. Єпископ запевнив, що вони моляться за Отця і Главу УГКЦ Блаженнішого Святослава. «Нам потрібен ваш провід як в Україні, так і в США, і в усьому світі. Єднайте нас і надалі, щоб ми були всі разом, справді єдиними», — попросив єпископ. Також владика Андрій відзначив, що вірні Філадельфійської архиєпархії США з нетерпінням чекають на інтронізацію нового митрополита Бориса Ґудзяка.

Блаженніший Святослав окремо висловив слова вдячності владиці Андрію Рабію за супровід під час його візиту до Філадельфії з нагоди 45-ліття Товариства «Свята Софія» США.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ