25 червня 2019

В п’ятницю та суботу, 21–22 червня, у вроцлавському єпархіяльному соборі відбувалося молитовне відзначення 20-тих роковин єпископської хіротонії владики Володимира Ющака, єпарха Вроцлавсько-Ґданського. Владика Володимир Ющак є другим після владики Теодора Майковича Вроцлавсько-Ґданським правлячим архиєреєм, та прийняв єпископські свячення у вроцлавському соборі 19 червня 1999 року. Головним святителем був архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський Іван Мартиняк, з яким співслужили владики Михаїл Гринчишин з Парижа та Василій Медвіт з Києва.

У Вроцлавській катедрі молитовно відзначили 20-річчя єпископської хіротонії владики Володимира ЮщакаУвечері в п’ятницю, 21 червня, у вроцлавському соборі була відслужена Вечірня з відданням Празника П’ятидесятниці, під час якої співали сестри йосифітки, які приїхали з України. На Вечірні, крім владики Володимира Ющака, також були присутні гості: владика Діонісій Ляхович з Риму та владика Василій Тучапець з Харкова, єпархіяльне і монаше духовенство, монахині з Василіянського Чину та Згромаджень сестер служебниць Непорочної Діви Марії і сестер йосифіток. У вечірній молитві брали участь також місцеві парафіяни.

Субота була другим днем ювілейних вроцлавських святкувань. О 09:00 год. розпочалась Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Перемисько-Варшавський митрополит архиєпископ Євген Попович. При престолі, крім сорока священиків з обох єпархій, співслужили також присутні владики: вислужений архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський Іван Мартиняк, єпископ Вроцлавсько-Ґданський Володимир Ющак, Апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії Петро Крик, Апостольський візитатор для українців в Італії Діонісій Ляхович, єпарх Харківський Василь Тучапець та латинський єпископ Лігниці Збіґнєв Кєрніковскі. На торжества до собору прибули офіційні гості, представники місцевої влади з мером міста Вроцлава Яцком Сутриком, представники дипломатичного корпусу з Генеральним консулом України у Кракові Олегом Мандюком, латинські єпископи з Зеленої Гори, Вроцлава та Лігниці, протестантський єпископ з Вроцлава, представники Вищих шкіл Вроцлава, представники монашества та вірні вроцлавської та інших парафій Вроцлавсько-Ґданської єпархії.

Наприкінці, всіх прибулих до собору на ювілейні святкування привітав владика Володимир Ющак. На закінчення Божественної Літургії владика Василь Тучапець прочитав привітальну грамоту, яку надіслав владиці Володимиру Блаженніший Святослав, Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви, а від усього духовенства, владику Володимира привітали з ювілеєм о. декан Аркадій Трохановський та о. декан Роман Кілик. Опісля, до привітань долучилися представники вроцлавської катедральної парафії та інші офіційні гості. Генеральний консул України у Кракові вручив владиці Володимиру відзнаку Міністра культури України за багаторічну плідну працю в галузі культури, а мер Вроцлава нагородив єпископа медаллю «Zasłużony dla Wrocławia».

За матеріалами Вроцлавсько-Ґданської єпархії УГКЦ