У Стрию молитовно вшанували святого апостола Якова — покровителя Стрийської єпархії

8 листопада 2021

5 листопада 2021 року, в місті Стрию відбулися урочистості з нагоди вшанування святого апостола Якова, брата Господнього — покровителя Стрийської єпархії. Архиєрейську Божественну Літургію в наміренні вірних єпархії в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці очолив Преосвященний владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський, якому співслужили єпископ-помічник Преосвященний владика Богдан Манишин, духовенство деканату міста Стрий та запрошені священнослужителі.

В часі богослужіння владика Тарас рукоположив у диякони Володимира Мамчина. Чудовим співом Божественну Літургію прикрасив оновлений хор катедрального храму під керівництвом п. Юрія Юника.

З проповіддю до присутніх звернувся владика Богдан, який у своєму духовному слові сказав: «Відзначаючи День покровителя єпархії, сьогодні навколо Жертовника зібралися відповідальні за життя єпархії. У цей день, зазвичай, дякуємо Богові за прожитий рік, священики очікують певного визнання свого служіння. Але насамперед, цей день має стати особистим запитанням-відповіддю — що ми мали зробити, але не зробили».

«Апостол Павло, з особистого досвіду свідчить нам у посланні до Римлян: „Ми знаємо, що тим, які люблять Бога — покликані за його постановою, усе співдіє на добро“. Усі ми маємо своє минуле і в тому минулому є наші гріхи, невдачі… Але тим, хто любить Бога, усе про що ми шкодуємо, про що ми хотіли б забути, перепросити, поправити, у Бога все є на добро. Любити Бога всім серцем, душею, думками — нехай це буде наше особистісне душпастирське навернення. Без цього ми не зможемо сформувати стратегічний рівень і справді йти через віднову нашої священичої душі. Тому, шукаймо Доброї Новини, у всьому, що співдіє на добро, що стане свідоцтвом віри для інших, щоб комусь, хто передавав нам віру не було болісно і щоб він ніколи не згадав, що його роздирає наш релігійний формалізм», — наголосив єпископ.

Після Анафори розпочалися дияконські свячення. Кандидата введено у святилище через Царські Двері і три рази обведено навколо престолу. Потім він став на коліна перед престолом, а єпископ поклавши край омофора і руку на його голову прочитав таїнозвершувальну молитву, просячи Бога сповнити новопоставленого диякона, вірою, любов’ю, силою та святістю для належного служіння спільноті. На знак цього служіння, владика Тарас вручив дияконові Володимиру дияконські ризи, служебник і кадильницю, кожного разу співаючи з присутніми в храмі «Аксіос», що з грецької мови означає «достойний» і таким чином стверджуючи, що рукоположений через Божественну благодать став достойним дияконського служіння.

На завершення богослужіння, владика Тарас привітав присутніх з днем покровителя Стрийської єпархії зазначивши, що святий апостол Яків молодший — брат Господній є для сучасних християн взірцем того, як жити у цьому світі: «Багато різних єпархій мають своїх покровителів, а ми маємо особливого покровителя, який промовляє, роблячи наше життя свідком подвигу його віри, а його — взірцем для нашого життєвого наслідування у обставинах, в яких ми живемо. Тому, поручаємо сьогодні себе заступництву і покровительству святого апостола Якова брата Господнього, котрий був одним із перших, який звіщав своєму народові про великий дар, яким Бог той народ обдарував. І дуже важливо, щоб ми взяли за приклад свого життя, життя святого апостола Якова, та як і він — наш покровитель, вперто, витривало і безкомпромісно звіщали світові радісну звістку про Бога, котрий став людиною, за нас помер, щоб ми жили, і дав нам участь у своєму Воскресінні».

Також владика Тарас привітав новопоставленого диякона Володимира, побажавши йому вірності служінню, до якого Бог його покликав: «Бажаю Вам, отче Володимире, щоб свідоцтво Вашого життя було найкрасномовнішою проповіддю Євангелія. А все те, до чого вас Бог кличе, не дивлячись на труднощі і невідоме, Ви успішно і з вірою та вдячністю Богові приймали і йшли вперед. Бо тільки тоді, коли Ви підете вперед, те все, що Бог запланував, Він через Вас здійснить». А насамкінець, єпископи та всі присутні спільно заспівали духовний гімн «Боже великий, єдиний» за мир в Україні та припинення пандемії коронавірусу.

За матеріалами Стрийської єпархії УГКЦ