У Стрийській єпархії відзначили 20-ліття від дня заснування

6 листопада 2020

5 листопада 2020 року, у день пам’яті святого апостола Якова, брата Господнього, у Стрию молитовно відзначили 20-ліття від дня заснування Стрийської єпархії. Архиєрейську Божественну Літургію в наміренні вірних єпархії в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці очолив владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський, із владикою Богданом Манишиним.

У Стрийській єпархії відзначили 20-ліття від дня заснування

Звертаючись до вірних, присутніх у храмі, владика Тарас висвітлив особливість постаті апостола Якова через призму його покликання і служіння, наголошуючи на тому, що «дух апостольства пов’язаний із зустріччю з Христом воскреслим і покликанням апостола є іти за Ним».

Далі єпископ проаналізував події сучасності, котрі тривожать людство, і звернув увагу, що людство у цій безвиході потребує того, що пережили апостоли — зустрічі з воскреслим Христом. «Живемо в часи випробування нашої віри, коли людина надіється на свій розум, свою силу і багатство, і хоче встановити людський мир за своїми принципами, але миру нема. І сьогодні цей світ є безпорадним перед хворобою, яку не може лікувати і не знає її причини, перед крахом економічним і політичним, перед повним хаосом. Це суспільство потребує апостолів, котрі звіщатимуть йому Христа воскреслого, щоб люди глянули на цей світ поглядом Божим і визнали свої провини, прийняли все як Божий дар», — сказав архиєрей.

На завершення, у контексті святкування 20-літнього ювілею, єпископ підкреслив важливість єпархіальної спільноти в Церкві та її апостольський дух, який веде спільноту Церкви проти течії загальних тверджень, тенденцій, але звіщає Христа воскреслого і Його для нас спасіння.

За матеріалами Стрийської єпархії УГКЦ