У США 4 червня інтронізують митрополита і архиєпископа Філадельфійського УГКЦ Бориса Ґудзяка

31 травня 2019

Митрополит Борис Ґудзяк стане сьомим митрополитом і архиєпископом Української католицької архиєпархії Філадельфії. Церемонія інтронізації відбудеться 4 червня у катедрі Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії за участю 50 єпископів, 125 священиків, 11 дияконів та 70 членів монаших чинів.

Вівторок, 4 червня, стане історичною датою в житті Української католицької церкви у Сполучених Штатах Америки, адже 58-річний високопреосвященний владика Борис Ґудзяк, народжений у Сиракузах (штат Нью-Йорк, США), буде уведений на престіл як сьомий митрополит і архиєпископ Української католицької архиєпархії Філадельфії. Новий духовний провідник Української католицької церкви в Сполучених Штатах Америки є наступником митрополита і архиєпископа Стафана Сороки, чиє зречення через хворобу Папа Франциск прийняв 16 квітня 2018 року. Від того дня єпископ Андрій Рабій служить Апостольським адміністратором Філадельфійської архиєпархії. Після Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який відбувся в Україні в вересні 2018 року, єпископи звернулися до Святого Престолу про призначення нового митрополита і архиєпископа для Філадельфійської архиєпархії. 18 лютого 2019 року Папа Франциск проголосив призначення єпископа Бориса Ґудзяка.

Чин уведення на престіл під час Архиєрейської Божественної Літургії, коли митрополит Борис офіційно і згідно з канонами прийме провід над архиєпархією, розпочнеться об 11:30 год. Літургійна процесія, в якій візьмуть участь 50 єпископів з Української Греко-Католицької, Східних Католицьких, Римо-Католицької Церков, 125 священиків, 11 дияконів та 70 членів монаших чинів.

Блаженніший Святослав Шевчук, Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви та Його Ексцеленція Крістофер П’єр, Апостольський Нунцій в Сполучених Штатах, будуть головними служителями на Божественній Літургії.

Натомість, співслужіння будуть здійснювати високопреосвященний архиєпископ і митрополит Борис Ґудзяк, Його Еміненція Тімоті Кардинал Долан (Нью-Йорк), високопреосвященний Чарлз Чапу, архиєпископ Філадельфійський, високопреосвящений архиєпископ-емерит Стефан Сорока, інші архиєпископи та єпископи.

Серед протопресвітерів Філадельфійської архиєпархії у вівтарі будуть співслужити: всечесніший о. Роберт Гітченс, Вашингтонський деканат; всечесніший о. Микола Іванов, Південно-Антрацитний деканат; всечесніший о. Нестор Івасів, Північно-Антрацитний деканат; всечесніший о. Тарас Лончина, Нюджерзійський деканат; всечесніший о. Іван Сенів, Легай-Скукл деканат, та всечесніший о. Петро Васло, Філадельфійський деканат.

З дияконів будуть служити чесний протодиякон Назар Ярунів; диякон Павло Макар, диякон Павло Споттс, диякон Володимир Радько та диякон Данило Ґаладза.

Його Ексцеленція Кристофер П’єр від імені Папи Франциска виголосить привітання та вручить Папську буллу.

Блаженніший Святослав звернеться до присутніх вірних, а митрополит Борис виголосить проповідь перед своєю паствою як новий пастир Філадельфійської архиєпархії.

Під час Божественної літургії, що буде служитися англійською та українською мовами, буде співати зведений хор з парафій Філадельфійської архиєпархії під проводом Степана Шишки, керівника хору з Українського католицького крайового собору Пресвятої Родини в Вашингтоні.

У почесній варті будуть стояти «Лицарі Колумба» четвертого рівня зі Східного Округу Пенсильванії Провінції Калверт.

Після Божественної Літургії митрополит Борис Ґудзяк вітатиме гостей під час прийняття у приміщенні Українсько-Американської горожанської асоціації, на яке запрошені духовенство, монашество та вірні.

Варто зазначити, що уведення на престіл та Архиєрейська Божественна Літургія будуть головною подією тижня — від неділі, 2 червня, до суботи, 9 червня 2019 року, — особливих заходів молитви, святкування, єднання та розвитку: «Від серця до серця».

Окрім цього, нагадуємо, що об 11 год. ранку телестудія EWTN розпочне пряму трансляцію з Української католицької катедри Непорочного Зачаття у Філадельфії Божественної Літургії та Чину інтронізації високопреосвященного Бориса Ґудзяка. Повтор трансляції можна буде переглянути на цьому ж каналі опівночі, 4 червня.

За матеріалами Філадельфійської архиєпархії УГКЦ