У солідарності з Україною: Пармська єпархія Святого Йосафата провела Дні духовенства

6 травня 2022

Українська католицька єпархія Святого Йосафата із осідком у м. Парма (штат Огайо, США) провела Дні духовенства 25–28 квітня 2022 року в єзуїтському реколекційному центрі у цьому ж місті.

Захід, очолюваний єпархом Пармським Богданом Данилом, за участі священників, які служать в єпархії, що простягається від штату Огайо до штату Флорида, складався з кількох частин із основним акцентом на нинішній війні в Україні. Особливо було підкреслено величезну підтримку та вилив любові до народу України від людей у ​​Сполучених Штатах, які отримує єпархія Святого Йосафата. Про це повідомляє пресслужба Пармської єпархії Святого Йосафата.

Першого дня владика Богдан здійснив детальне представлення Пастирського листа Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 2021 року під назвою «Надія, до якої нас кличе Господь». Крізь призму цього документу також було обговорено ситуацію в Україні зі згадкою про значну суму фінансових пожертвувань для країни, які отримала єпархія, та як вони розподілялися на різні потреби. Того дня також відбулося засідання Пресвітерської ради єпархії.

Другий день заходу складався із виступу владики Богдана. Відтак о. Джейсон Чаррон з Української католицької церкви Святої Трійці в Карнегі (штат Пенсильванія, США) та Української католицької церкви Божої Матері Неустанної Помочі у м. Віллінг говорив про душпастирське навернення на основі «Надія, до якої нас кличе Господь». Після цього Еллісон ДіПрофі та Ешлі Санчес з Католицької благодійної служби міграції та біженців та юридичної служби еміграції римо-католицької єпархії Клівленда розповіли про деякі практичні еміграційні юридичні аспекти вирішення ситуацій людей, які тікають від війни в Україні та мають бажання приїхати до Сполучених Штатів. Наприкінці ж дня о. Кевін Безнер з Української католицької місії Святого апостола і євангелиста Луки в Ардені (штат Північна Кароліна, США) представив розвиток мереж сопричастя, а також шляхи до лікування ран і зцілення травм у сучасному світі.

Єзуїтський реколекційний центр у м. ПармаЄзуїтський реколекційний центр у м. Парма

Також учасникам Днів духовенства було продемонстровано нещодавно опублікований чудовий відеоролик «Олія радості: Тайна Єлеопомазання», створений єпархійним Управлінням душпастирства та сестрами Чину св. Василія Великого під керівництвом с. Анни Ляшок, ЧСВВ, яка разом із с. Ольгою Марі Фариною, ЧСВВ, була присутня під час показу відео. Оскільки і с. Ольга, і с. Анна цього року залишають єпархію Святого Йосафата через запрошення повернутися до Матернього дому сестер-василіянок у Фокс Чейз Манор (штат Пенсильванія, США) для нових служінь, під час вечері владика Богдан подякував сестрам за їх довголітнє служіння в єпархії Святого Йосафата, побажав їм Господнього благословення в нових служіннях та вручив пам’ятні подарунки. Прощання завершилося співом «Многая літа» обом.

Третій день заходу був присвячений духовному оновленню, яке очолив преосвященний єпископ Антоній Спіноза, Директор базиліки та Національного храму Ліванської Богоматері — відомого місця паломництва Маронітської Католицької Церкви в США. На своїх конференціях хорєпископ Антоній говорив про благословення та виклики священичого служіння в сучасному світі з особливим акцентом на служінні священника як пророка, пастиря та посланця Господнього.

Під час Днів духовенства учасники також взяли участь у богослужіннях у головній каплиці реколекційного будинку, а також у Божественній Літургії Св. Івана Золотоустого, яку очолив владика Богдан 27 квітня у катедральному соборі Святого Йосафата у Пармі.

Катедральний храм Святого Йосафата у м. ПармаКатедральний храм Святого Йосафата у м. Парма

Захід духовенства завершився доповідями з різних єпархіальних питань владики Богдана Данила, каноніка Стівена Паливоди, канцлера єпархії, фінансового директора та настоятеля Української католицької церкви Св. Івана Хрестителя в Лорейні (штат Огайо, США) та Української католицької церкви Святого Архистратига Михаїла в Россфорді (штат Огайо, США), о. Любомира Жибака, настоятеля Української католицької церкви Святої Трійці в Янгстауні (штат Огайо, США) та Української католицької церкви Святої Анни в Остінтауні (штат Огайо, США), а також Голови єпархійних відділів молодіжного служіння та захисту дітей та молоді та Джона Курея.