У Сокальсько-Жовківській єпархії триває Тиждень духовності

9 квітня 2019

Тиждень духовності — це ініціатива Катехитичної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії, яка проводиться із благословення Правлячого Архиєрея владики Михаїла Колтуна в освітніх закладах на території єпархії задля духовного зростання та християнського втаємничення викладачів, вчителів, студентів, учнів та інших учасників навчального процесу.

У Сокальсько-Жовківській єпархії триває Тиждень духовності

Цьогоріч метою цього духовного заходу є відзначення пам’яті та святого християнського життя чотирьох блаженних Української Греко-Католицької Церкви та плекання чеснот віри, надії і любові, взоруючись на їхні подвиги життя:

• Блаженний Климентій Шептицький (17 листопада 1869 р. — 1 травня 1951 р.)
  • Блаженний Омелян Ковч (20 серпня 1884 р. — 25 березня 1944 р.)
  • Блаженна Йосафата Гордашевська (20 листопада 1869 р. — 7 квітня 1919 р.)
  • Блаженна Тарсикія Мацьків (23 березня 1919 р. — 17 липня 1944 р.)

Відтак гаслом та водночас епіграфом цьогорічного Тижня духовності стали слова із Святого Письма: «Господь бо дає мудрість, і з його уст виходить знання і розсудливість» (Прип. 2, 6), які відсилають кожного із нас до нещодавнього Послання Блаженнішого Святослава «Наша Свята Софія».

Іншим елементом застанови стає ще один вірш із Святого Письма: «Тепер же зостаються: віра, надія, любов — цих троє; але найбільша з них — любов» (1 Кр.13, 13), який, у свою чергу, перекликається із метою Тижня духовності.

У програмі передбачені наступні заходи:

• щоденна спільна молитва за участю священнослужителів різних конфесій;
  • духовне слово священика згідно молитовних намірень (подані нижче);
  • перегляд тематичних фільмів про Йосафату Гордашевську, Омеляна Ковча, Тарсикію Мацьків;
  • Хресна дорога для дітей та молоді (видання Сокальсько-Жовківської єпархії);
  • спільне читання Святого Письма з поясненням;
  • організація екскурсій у музеї та храми м. Львова та інших міст;
  • організація для молоді духовних прощ до святих місць свого краю;
  • тематичні лекції, виховні години про плекання чеснот віри, надії, любові на прикладі блаженних та їх важливе значення у житті кожного християнина;
  • оформлення приміщень навчальних закладів з використанням цитат Святого Письма;
  • зустрічі священиків з педагогічними колективами;
  • заохотити учнівську молодь до пошуку і поширення відомостей про життя і служіння вищезгаданих блаженних;
  • реколекційні науки для вчителів і вихователів, конференції;
  • благодійна акція «великодній кошик. Допоможи тому, хто захищає нашу Батьківщину»
  • Також школярам та педагогам рекомендується відвідати парафіяльні храми та приступити до Сповіді і Святого Причастя з метою приготування до світлого празника Воскресіння Христового.
  • Просимо висвітлювати проведення заходів Тижня духовності на сайтах навчальних закладів та відділу освіти, надсилати матеріали у ЗМІ, а також поділитися цікавими матеріалами для використання у інших навчальних закладах.

Варто зазначити, що Тиждень духовності на теренах Сокальсько-Жовківської єпархії проводиться кожного року із новими акцентами та тематиками. Також в період його проведення ставиться наголос на відзначенні пам’ятних дат та постатей Української Греко-Католицької Церкви.

За матеріалами Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ