У соборі Святої Софії у Римі перебуває ікона Розп’яття Спасителя із Зарваниці

26 березня 2019

У суботу, 23 березня, до собору Святої Софії у Римі прибула для почитання копія чудотворної ікони Розп’яття Спасителя із Зарваниці. У неділю перед нею громада молилася Хресну дорогу за Україну.

У соборі Святої Софії у Римі перебуває ікона Розп’яття Спасителя із Зарваниці

Перед тим відбувся обхід з іконою довкола церкви. У моліннях узяли участь учні школи «Свята Софія», українська молодь, яка навчається та проживає в Римі, монаші чини та згромадження, священики собору, члени спільноти «Матері в молитві» та парафіяни.

Із Тернопільщини, на запрошення ректора собору о. Марка Семегена, святиню привезли о. Роман Дутчак, відповідальний за паломництво ікони, та отець Ігор Засійбіда, адміністратор Марійського духовного центру «Зарваниця».

У соборі ікона перебуватиме до середи, упродовж цих днів буде посилена молитва, а 29 березня її відвезуть до базиліки Святого Петра для благословення корони Тернового вінка Святішим Отцем Франциском, Папою Римським.

Ікона Розп’ятого Спаса була знайдена мешканцем Зарваниці у 1728 році. У 1742 вона була визнана чудотворною та коронована митрополитом Атанасієм Шептицьким. Проте під час Другої світової війни образ зник.

З ініціативи архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського УГКЦ Василя Семенюка для віднови культу почитання ікони було створено копію, яка після повернення з Рима постійно перебуватиме в соборі Зарваницької Матері Божої.

За матеріалами прес-служби Товариства «Свята Софія»