У щорічній зустрічі пресслужб Єпископських Конференій Європи взяли участь представники УГКЦ

19 червня 2021

Зустріч, організована Радою Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ), відбулася у п’ятницю, 18 червня 2021 року, в режимі онлайн. Українську Греко-Католицьку Церкву на ній представили о. Андрій Солецький, керівник Секретаріату Глави УГКЦ при Святому Престолі, і о. Тарас Жеплінський, керівник Інформаційного відділу Департаменту інформації УГКЦ.

Темою зустрічі, яку модерував о. Антоніо Амміраті, генеральний віцесекретар і прессекретар CCEE, була «Пандемія і церковна комунікація: нові душпастирські виклики». На початку учасників зустрічі з усіх куточків європейського континенту привітав о. Мартін Міхалічек, генеральний секретар CCEE.

Серед основних доповідачів — Ванья де Лука, ватиканістка TG3 національного телеканалу Rai, президент Католицької спілки італійської преси, та Андреа Монда, головний редактор газети L’Osservatore Romano.

У своїй доповіді Ванья де Лука розповіла про делікатну роль інформації під час пандемії Covid-19, наголосивши зокрема на потребі створення журналістських матеріалів із позитивним змістом. У негативному контексті коронавірусної кризи, каже вона, такі тексти вказуватимуть на те, що вихід зі складних обставин є можливий.

Доповідачка також зазначила, що ключовим у роботі ЗМІ має бути служіння, а не демонстрація влади. «Часом так стається, що засоби комунікації розмовляють не зі своєю аудиторією, але немовби між собою — замість служіння скеровують свою діяльність на демонстрації своєї влади», — зауважила вона.

Андреа Монда, головний редактор ватиканського вісника, у своїй доповіді поділився власним досвідом співпраці з Папою Франциском у сфері комунікації, зокрема розповів про символічні жести Святішого Отця у повсякденному житті. «Папа Франциск робить чи не кожну роботу зустріч медійною подією. Теперішній Папа — маестро комунікацїі», — сказав він. Монда зазначив, що одним з найефективніших способів передавання віри є невербальне мовлення, яке складається більше з жестів, аніж слів.

Другою половиною зустрічі став круглий стіл на тему «Цифрове середовище та участь Церкви». Як доповідачі виступили: Шона Кєхіл з Великої Британії, Сімона Юрачкова з Чехії та Корнель Фабри з Угорщини. Модерувала круглий стіл Моніка Кліментова, прессекретарка Єпископської Конференції Чехії.

Наприкінці онлайн-зустрічі з підсумковим словом до присутніх звернувся владика Нуно Брас, єпископ Фуншальської дієцезії та відповідальний за Відділ соціальної комунікації при CCEE.

Нагадаємо, що до Ради Єпископських Конференцій Європи входять очільники 33-х католицьких єпископатів Європи, архиєпископи Люксембурга та Монако, маронітський архиєпископ Кіпру, Ординарій Кишинівський, єпарх Мукачівський та апостольський адміністратор Естонії. Україну в Раді представляють три ієрархи: Голова Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, Голова Конференції Римо-Католицьких Єпископів України та єпарх Мукачівський.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ