У Пєнєжні (Польща) відбулося Свято урожаю за участі владики Аркадія Трохановського

2 вересня 2021

У неділю, 29 серпня 2021 року, у посвяття празника Успіння Пресвятої Богородиці в греко-католицькій парафії в Пєнєнжні відбулося Свято урожаю. Святкування розпочалися Божественною Літургією, яку очолив владика Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Ґданської єпархії. У Літургії служили також місцевий парох о. Артур Маслей, резидент ольштинської парафії о. Станіслав Тарапацький та о. диякон Богдан П’єтночка. У святі взяв участь віце-маршалек Вармінсько-Мазурського воєводства п. Мирон Сич з дружиною.

В часі Літургії проповідь виголосив владика Аркадій Трохановський, який привітав усіх господарів із цим парафіяльним святом. Зокрема єпископ підкреслив: «У цей день, коли дякуємо за всі плоди, пригадуємо також вартості, які для рільничого середовища дуже важливі: пошана до родини, відкритість на Бога, пошана до землі, до природи та екології. Сьогодні ми також дякуємо нашим хліборобам за їх труд, за їх працю. Щоб була кромка (шматок) хліба, то справді треба багато людей. Можна сказати, що тим святом ми виявляємо солідарність між людьми. Ми дякуємо всім, хто відповідає за те, щоб нам нічого не бракувало, щоб ми не голодували».

Як зауважив проповідник, світ рільників стоїть також перед різними викликами, тому ми повинні з пошаною ставитися до їхньої праці. Праця, яка настільки залежна від сил природи, несе зі собою великий ризик. Це велике зусилля. Ця праця не завжди доцінена зі сторони суспільства. Іноді навіть не вистачає розуміння і це провадить до такої ізоляції. А це нікому не потрібне. У всьому треба шукати солідарності та взаємної підтримки.

На закінчення проповіді владика Аркадій, єпарх Ольштинсько-Ґданський, ще раз звернувся з подячним словом: «Сьогодні дякуємо Богові за зібрані плоди, за цей урожай, хоч рік був непростий. Дякуємо за труд, за велике зусилля, за працю, за старанність. Дякую за Ваше прив`язання до землі, а Бога в нашій молитві просимо, щоб надалі благословив на майбутнє у Вашій праці, щоб Ви відчували вдоволення і в тій праці віднаходили також сенс свого життя».

Після Літургії відбулося освячення принесених вінців та всіх плодів. Владика Аркадій подякував о. Артурові та усім місцевим вірянам за організацію цього свята. Усіх хліборобів привітав і подякував за важливу працю також маршалек воєводства п. Мирон Сич.

Після релігійної частини в ресторані в П’єнєнжні відбувся урочистий обід для всіх гостей. Слід відзначити, що з концертом українських пісень виступив ансамбль «Млин».

За матеріалами Ольштинсько-Ґданської єпархії УГКЦ