У Паризькій єпархії відбувся семінар присвячений запобіганню насилля проти неповнолітніх

31 січня 2019

29–30 січня духовенство Паризької єпархії святого Володимира Великого зібралося на семінар, присвячений темі насильства над неповнолітніми. Доповідачем семінару, який відбувся в монастирі в м. Шевтоні (Бельгія), став керівник Центру захисту дитини, віце-ректор Григоріанського університету в Римі о. Ганс Цольнер, ТІ. Він водночас є членом Папської комісії захисту неповнолітніх та консультором Конгрегації у справах духовенства.

Отець Ганс Цольнер є доктором богослов’я та ліцензованим психотерапевтом, тому представлення теми було різнобічним і чесним. Доповідач впродовж усього заняття наводив відповідні факти та статистику, а також розвінчував безліч популярних міфів, пов’язаних із цією проблематикою. Окрім цього, промовець зосередився на питанні формації священнослужителів та заходах запобігання насильству та створення безпечного середовища в Церкві для дітей та підлітків. Зауваження доповідача також стосувалися властиво богословських питань, на які Церква, на його думку, недостатньо звертає увагу. Тут йдеться про питання: як говорити про відкуплення, єдність та сопричастя з жертвами сексуального насилля, які через нього втратили віру.

Таким чином, заклик о. Ганса Цольнера стосувався не лише священиків чи богопосвячених осіб, але також і мирян. «Кожен на своєму місці може щось робити: слухати жертв, молитися, змінювати наставлення. Кожен має запитати себе, що я роблю, щоб наша спільнота була безпечним місцем для дітей і підлітків, адже це ніщо інше, аніж виконання вимоги Христа», — зауважив о. Ганс. Він також наголосив, що йдеться не лише про сексуальні злочини, а й про те, ким ми є як Церква і ким ми хочемо бути як учні та послідовники Ісуса Христа.

Отець Ганс Цольнер зауважив наскільки небезпечно вважати, що питання сексуального насилля над дітьми та підлітками є проблемою лише західних суспільств. Це явище може доволі несподівано стати проблемою і для України, адже статистика показує стосунок до різних країн, конфесій та прошарків. Цю тезу підтвердив архиєпископ Реймсу Ерік де Мулан-Бофор, який також був присутній на семінарі. «Кілька років тому ми в Франції вважали, що це нас не стосується, що це лише поодинокі випадки, але виявилося, що проблема більша, ніж ми її собі уявляли», — поділився він.

Учасники семінару зауважили, що незважаючи на те, наскільки складна і болісна ця тема, про неї треба говорити, щоб запобігати скривдженню неповнолітніх. Відкритими і продуктивними були ділення в малих групах. За результатами семінару та праці в групах Паризька єпархія розпочне укладання документу із рекомендаціями для священиків і мирян щодо проблематики на єпархіальному та парафіяльному рівнях.

Сам отець Ганс, який є активним користувачем твіттера, поділився зі своїми читачами не лише новиною про семінар, але й про гру в сніжки між духовенством єпархії, яка стала короткою перервою у роздумуванні над болісною темою.

За матеріалами Паризької єпархія Святого Володимира Великого