У Паризькій єпархії Святого Володимира відбувся XI Єпархіальний Собор

30 січня 2022

28–29 січня відбувся ХІ Єпархіальний собор єпархії Володимира Великого в Парижі. Зважаючи на епідеміологічну ситуацію, вже другий рік делегати зібралися у форматі онлайн.

У Паризькій єпархії Святого Володимира відбувся XI Єпархіальний Собор

У зібранні цьогоріч взяло участь близько 80 осіб. Про це повідомляє пресслужба Паризької єпархії Святого Володимира.

Собор розпочався з Божественної літургії у Єпархіальному Домі у Венсені, яка транслювалася у фейсбуку. Після короткої молитви, владика Гліб привітав делегатів собору. У своєму вступному слові, владика розповів про заклик папи Франциска, а також роз’яснив, що папа має наувазі, коли йде мова про синодальність, тобто соборність:

«Папа закликає, щоб ми подорожували, паломничали разом. Отже, це є наша спільна подорож, в якій будемо спільно і молитися, і роздумувати, як нам жити, як Церква. Ось це є соборність — як нам жити спільним життям, дбати одні про одниз, допомагати одні одним. Але, щоб це здійснити, нам треба слухати Божого голосу, слухати натхнень Святого Духа, бо Він до нас промовляє. В першу чергу, через Святе Письмо і через традицію Церкви».

Після вступу від владики Гліба та представлення усіх делегатів, першу доповідь цього Собору виголосив владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців греко-католиків у Німеччині та Скандинавії. Владика Богдан у своєму слові говорив про спільну відповідальність за місію УГКЦ у Західній Європі.

«Ми з різних причин — об’єктивних і суб’єктивних, призвичаїлися до так званого „консервативного“ душпастирства, до несення духовної опіки лише власним вірним, членам нашої громади, ми замало є „експансивною“ Церквою, або, кажучи мовою церковною — «церквою, яка живе місійно-євангелізаційною духовністю, місійним духом. Але ми, здається, дуже мало усвідомлюємо необхідність виходити поза власні мури, поза власні огорожі, ділитися скарбом віри, який ми зберегли і плекаємо в наших серцях і в наших спільнотах. І саме до цього, до речі, закликає нас останній пункт Послання Синоду Єпископів УГКЦ 2021 року „Надія, до якої нас кличе Господь“ — „Місійність і вихід назустріч світові“».

Врешті, делегати мали можливість у групах по країнах подискутувати на тему співвідповідальності, та згодом поділитися думками з рештою учасників собору.

Другий день також розпочався з Божественної літургії, після якої делегати мали нагоду почути фінансовий звіт та про фінансові виклики єпархіальної курії від Олі Вох. Бажаючі також мали змогу поставити питання до теми.

Другу доповідь на Соборі єпархії виголосив митрополит Борис Ґудзяк, архиєпископ Філадельфійський, який розповів присутнім про стратегію Церкви 2030.

Після доповіді митрополита, делегати розділилися на малі групи, де мали змогу обговорити, вже в іншому складі груп, питання про те, як можна залучити вірних до співвідповідальності в організаційних та фінансових питаннях, а також до активнішої участі у прийняттях рішень у Церкві. На базі цих питань, кожна група представила назагал три пропозиції, зібрність яких складатиме основу резолюції ХІ собору єпархії святого Володимира Великого в Парижі.

Резолюції Собору буде опубліковано на початку наступного тижня.