У Пармі (США) відбувся прем’єрний показ фільму «Блаженніший»

18 лютого 2019

У день 127 річниці від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого, 17 лютого, за участю владики Богдана Данила, Правлячого єпископа Пармської єпархії Святого Йосафата у США, у парафії Покрови Пресвятої Богородиці у місті Пармі презентували документальний фільм «Блаженніший».

У Пармі (США) відбувся прем’єрний показ фільму «Блаженніший»

Лише 12 лютого прем’єрний показ фільму «Блаженніший» відбувся у м. Києві, а тепер на іншому континенті у м. Пармі (США). Важливо відзначити, що переглянути кінострічку прийшли численні парафіяни трьох місцевих парафій УГКЦ.

У своєму слові до учасників прем’єри владика Богдан звернув увагу на дві фрази, які прозвучали у фільмі: «Лихо довго тривати не буде» та «Думати сьогодні про завтрашній день запізно, треба думати на п’ятдесят років наперед». Особливо владика наголошував на актуальності висвітлених у фільмі проблем, одна з яких, — розпорошення українців. «Це питання, на яке і сьогодні, якби ще був між нами, звертав би увагу Патріарх Йосиф. Як важливо нам бути разом, триматися своєї громади, своєї парафії», — сказав владика Богдан Данило.

При цій нагоді він повідомив, що цього року УГКЦ урочисто святкуватиме 50 років освячення собору Святої Софії в Римі. Він переказав запрошення Блаженнішого Святослава і Синоду Єпископів УГКЦ приїхати 1 вересня до Риму і взяти участь у прощі до собору Святої Софії.

Отець Михайло Дроздовський, парох парафії Святої Покрови, у приміщенні якої відбувався кінопоказ і яку у свій час заснував Патріарх Йосиф, подякував усім творцям фільму, а особливо режисерці Олені Мошинській та продюсеру Павлу Казанцеву, за велику, важливу роботу і служіння.

Довідка

«Блаженніший» — це продовження першого фільму «Справа „Рифи“», який вийшов у 2017 році до 125-ліття з дня народження Йосифа Сліпого. Перший фільм охоплює період з 1939 по 1963 роки та розкриває невідомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого.

Працюючи над фільмами, творці стрічки побували у дев’ятьох країнах світу, зокрема в Аргентині, США, Канаді та кількох європейських країнах.

Робота над стрічкою «Блаженніший» тривала понад два роки. За словами режисерки фільму Олени Мошинської, знімальна група працювала над темою життя і служіння Патріарха Йосифа понад чотири роки. Стрічка повністю побудована на інтерв’ю людей, які особисто знали Патріарха Йосифа.

Другий фільм розповідає про життя Патріарха та охоплює період його життя і служіння у «вільному світі», а саме від моменту звільнення з сибірської неволі у 1963 році до його смерті у 1984 році.

Переглянувши цей фільм, глядачі отримають важливі знання про історію УГКЦ у вільному світі у другій половині двадцятого століття, матимуть нагоду краще пізнати важкий життєвий шлях Патріарха, його духовний подвиг, його мрії та ідеї.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ та facebook-сторінки Пармської єпархії святого Йосафата