У Мельбурнській єпархії відбулися реколекції для духовенства за участі владики Миколи Бичка

21 квітня 2021

У вівторок, 20 квітня 2021 року, відбулися одноденні реколекції для духовенства єпархії Верховних апостолів Петра і Павла в Австралії, котрі провів єпископ Мельбурнської єпархії владика Микола Бичок через платформу Zoom.

Оскільки наша церква знаходиться у періоді Великого посту, напередодні Квітної неділі та Страсного Тижня, реколектант звернув свою увагу на Святу Тайну Священства, яку будемо разом святкувати у Великий Четвер.

П’ять завдань священника

Зокрема, владика заохотив всіх повернутися думками до свого першого дня священства, коли кожен з присутніх отримав цю велику благодать Святого Духа. В чині поставлення нового пресвітера, архиєрей промовляє молитву, яка нам чітко показує значення цієї тайни:

«Боже, великий силою і незбагненний розумом, дивний у задумах понад синів людських, Сам, Господи, наповни дарами Святого Твого Духа і цього, що його Ти благоволив піднести на пресвітерський ступінь».

І тоді ми маємо 5 важливих завдань священника:

1. щоб він був достойним станути без гріха перед святим Твоїм жертовником,
  2. проповідувати Євангеліє Твого царства,
  3. освячувати слово Твоєї істини,
  4. приносити Тобі дари і жертви духовні,
  5. обновляти людей Твоїх купіллю відродження,

щоб і він, зустрівши другий прихід великого Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, єдинородного Твого Сина, прийняв нагороду за добре виконування свого чину, із-за безмежної ласки Твоєї.

Свята Тайна Священства — це служіння Богу і людям

Владика Микола наголосив, що священники покликані бути правдивими свідками Бога, тим більше, що кожен з нас посланий як слуга Церкви будувати Царство Боже вже тут на землі. Свята Тайна Священства — це служіння Богу і людям. Сьогодні в Церкві є дуже важливо, щоб наше служіння виявлялось у тісній співпраці священника з єпископом, священника зі священниками, а також духовенства з мирянами. Саме завдяки цьому наше служіння буде ефективним та будуватиметься на довірі один до одного.

Священник є слугою Божим і духовним батьком парафії

Згодом архиєрей зазначив, що всі ми як священники потребуємо доброго прикладу для духовного життя. Саме тому 24 квітня 2009 року Блаженніший Патріарх Любомир Гузар проголосив блаженного Омеляна Ковча покровителем для всіх священників Української Греко-Католицької Церкви. Блаженний Омелян багато разів наголошував, що священник не є ні урядовцем, ні робітником, ні господарем (ми сьогодні сказали б «менеджером»). Священник є слугою Божим і духовним батьком парафії. Він навчав: «Коли священик хоче задержати своє стадо при вірі, церкві й обряді, то він мусить „вийти з захристії“ і мусить брати живу участь в громадянському житті своєї парохії». Священномученик Омелян зумів засвідчити Христа перебуваючи на парафії в Перемишлянах, згодом несучи служіння вірним в Югославії і на закінчення свого життя — у концтаборі в Майданеку.

Наприкінці духовних роздумів, владика Миколай наголосив, що пандемія коронавірусу продовжується. Це спричинило багато нових викликів перед нами як священниками. На жаль, ми втратили деяких людей у своїх парафіях. Також перед нами стоїть нове завдання: як повернути людей до церкви після онлайн-трансляцій богослужінь.

Після духовної науки, духовенство єпархії разом помолилися 9-ий Час, який очолив о. Андрій Микитюк. На закінчення дня духовної віднови, архиєрей привітав усіх з Днем священства та подякував за ревне служіння священникам, дияконам та сестрам-монахиням.