У Львові звершили Архиєрейську Божественну Літургію з відзначенням осіб, які витривали у часи підпілля

24 червня 2019

23 червня 2019 року, у Неділю усіх Святих, у храмі св. Архистратига Михаїла була звершена Архиєрейська Божественна Літургія з відзначенням осіб, які витривали у часи підпілля Української Греко-Католицької Церкви. Очолив богослужіння преосвященний владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії.

22 червня 2019 року, напередодні неділі, у храмі св. Архистратига Михаїла за участі преосвященного владики Володимира Груци, єпископа-помічника Львівської архиєпархії УГКЦ була відслужена Велика Вечірня з Литією. Під час Вечірні духовенство та вірні пройшли Хресним процесійним ходом вулицями Львова. Ця подія розпочала святкування 30-ліття виходу УГКЦ із підпілля, яке відзначаємо цьогоріч. До молитви долучилися численне духовенство, монашество, миряни.

Процесійний обхід рухався вулицями Винниченка, Просвіти, Короленка, Лисенка.

До присутніх із словом звернувся владика Володимир, який наголосив: «Саме з цього храму, з цього подвір’я, з тих сходів почалася історія — історія легалізації нашої Церкви. Це для Вас привілей, а водночас виклик і відповідальність. Моління будемо продовжувати завтра об 11 годині, хто має час — приєднуйтеся».

У травні 1989-го біля зачиненого храму святого Архистратига Михаїла у Львові греко-католицькі священники розпочали щонеділі служити Літургії. А сьогодні, 22 червня 2019 року, Владика Володимир зачитав перед присутніми уривок із Послання Патріарха Йосипа Сліпого із ув’язнення. Вже тоді великий українець пророчо дивився у майбутнє та вірив, що Українська Греко-Католицька Церква неодмінно буде вільною та вийде із підпілля.

«Вже тоді він пам’ятав за нас. За тих, які сьогодні, 22 червня 2019 року, приєдналися до того Хресного Ходу. Щоби відзначити початок цього ювілею, згадати попередників, бути разом з сучасниками. Це ще раз нам показує, що святість це не якась дуже далека перспектива. Вона дотикає нашого життя сьогодні» — підкреслив владика Володимир.

Наступного дня, 23 червня, відбулася Архиєрейська Божественна Літургія. У своєму слові до вірних єпископ-помічник Львівський Володимир зазначив: «Ми спогадуємо цього року 30-ліття легалізації Української Греко-Католицької Церкви. Для молодшого покоління — це дуже далека історія, але на щастя, ще живі очевидці тих днів, ісповідники віри. Минулої неділі ми розпочали цей ювілей у нашій Львівської Архиєпархії і сьогодні прибули до цього храму, де 30 років тому була відслужена Божественна Літургія, але перед зачиненими дверима. І щораз менше стає очевидців тих подій, вони відходять до вічності. Тоді можливо було більше людей, ніж сьогодні. Але це не дивно, бо сьогодні маємо багато відкритих храмів у Львові, багато новозбудованих храмів. Але Львів дуже змінюється, бо він дуже гостинний і якщо дім гостинний, то люди хочуть туди прийти. І за це велика вдячність Богові, велика вдячна молитва. Ми хочемо ці події відновити у нашій пам, яті і передати молодшому поколінню».

Варто зазначити, що найбільшим та найціннішим скарбом, який ми спроможні скласти Богові, Творцеві нашому, є щира молитва. Тим-то продовження цього періоду пригадування 30-літнього ювілею виходу УГКЦ з підпілля у Львівській архиєпархії буде здійснюватись у першу чергу богослужіннями в храмах та на відкритих локаціях, як також і культурно-просвітницькими заходами. Серед найважливіших молитовних подій в архиєпархії заплановано:

• 26 червня – Всеукраїнська проща до с. Страдч на відзначення Дня мирянина та пам’яті блаженних о. Миколая Конрада і дяка Володимира Прийми, закатованих енкаведистами за Україну та віру Христову;
  • перша неділя серпня (4 серпня) – проща до с. Підлисся, де 30 років тому катакомбна Церква зібрала за різними підрахунками від 300 до 500 тисяч вірних;
  • остання неділя вересня (29 вересня) – проща до містечка Глиняни;
  • 29 липня – в день уродин митрополита Андрея Шептицького – Свято української молоді під патронатом праведного Андрея (собор св. Юра);
  • 17 вересня – день остаточного виходу УГКЦ з підпілля;
  • 27 жовтня – молитовна пригадка повернення храму Преображення Господнього в лоно УГКЦ;
  • 6 жовтня – загальноміська Вервиця вулицями Львова.
Фото: Львівська архиєпархія УГКЦ
За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»