У Львові та Києві пригадають непересічну постать УГКЦ — отця Івана Музичку

13 листопада 2021

15–16 листопада 2021 року запрошуємо долучитися до Днів пам’яті о. д-ра Івана Музички з нагоди 100-річчя від дня його народження.

У Львові та Києві пригадають непересічну постать УГКЦ — отця Івана Музичку

Отець Іван Музичка (15 листопада 1921 року ― 22 лютого 2016 року) ― людина зі справжньою священичою поставою — як це любив повторювати Патріарх Йосиф, ― релігійний діяч, священник УГКЦ, митрофорний протоієрей, доктор богослов’я, заслужений ректор Українського католицького університету імені св. Климента Папи у Римі, почесний доктор honoris causa Українського католицького університету у Львові, почесний науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту Філософії Національної Академії Наук України, науковець, католицький публіцист, письменник; учасник українського визвольного руху.

15 листопада о 17:00 год. — молитовне поминання (панахида) в Архикатедральному Соборі Святого Юра (м. Львів).

Після богослужіння своїми спогадами про о. Івана Музичку поділиться проф. Олег Огірко.

Подія транслюватиметься на YouTube-каналі собору.

16 листопада о 17:00 год. — вечір пам’яті

Своїми спогадами про о. Івана Музичку поділяться:

• владика Гліб Лончина — апостольський адміністратор єпархії святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії;
  • о. Іван Дацко — особистий секретар патріарха Йосифа Сліпого, канцлер блаженнішого Мирослава-Івана Любачівського, довголітній член Спільної міжнародної комісії для богословського діалогу між Католицькою і Православною Церквами;
  • о. Богдан Прах — ректор Українського католицького університету;
  • о. Рафаїл Турконяк — д-р богослов’я, перекладач Святого Письма, ієромонах Студитського уставу.
  • с. Луїза Цюпа, СНДМ — багаторічна голова Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ (1997–2008), директорка Катехитично-педагогічного інституту УКУ (1997–2020), голова Катехитичного відділу Апостольського Екзархату УГКЦ в Італії.

Подія відбудеться онлайн, на платформі ZOOM з трансляцією на Facebook та YouTube Патріаршої катехитичної комісії.

Натомість, Київська архиєпархія Української Греко-Католицької Церкви, Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди Національної академії наук України та Київська Трьохсвятительська духовна семінарія молитовно згадає отця Івана Музичку в рамках заходів у Києві:

• 12:00 — Заупокійна Свята Літургія і Панахида у Патріаршому соборі Воскресіння Христового
  • 13:30 — Круглий стіл «Отець Іван Музичка в історії Української Церкви» в приміщенні курії Київської архиєпархії

До участі у круглому столі запрошені: професор Анатолій Колодний, доктор філософських наук, заслужений діяч науки та техніки України, президент Української асоціації релігієзнавців. Професор Людмила Филипович, доктор філософських наук, віце-президент Української асоціації релігієзнавців. Які поділяться спогадами про особисту співпрацю з отцем Музичкою та проаналізують його роль в житті Церкви та організації греко-католицької освітньої традиції. Круглий стіл супроводжуватиметься онлайн-трансляцією.

За матеріалами Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ