У Львові на території студентського містечка УКУ встановлять скульптурну групу, яка символізує шість етапів людського життя

10 вересня 2021

У Львові на кампусі Українського католицького університету, на площі Святої Софії — Премудрості Божої, встановлять 6 скульптур.

У Львові на території студентського містечка УКУ встановлять скульптурну групу, яка символізує шість етапів людського життя

Вони символізують шість жестів, які робить священник, промовляючи молитву на освячення Святих Дарів на Божественній Літургії св. Йоана Золотоустого: Ісус «прийняв хліб у свої пречисті і непорочні руки, воздав хвалу і поблагословив, освятив, переломив, дав святим своїм учням кажучи…».

«Шість слів — Прийняв. Воздав хвалу. Благословив. Освятив. Переломив. Дав — і шість жестів — це шість етапів нашого життя, бо в Євхаристії хліб і вино перетворюються у Тіло і Кров Ісуса Христа, щоб кожен з нас жив у Христі», — каже владика Борис Ґудзяк, митрополит Філадельфійський, Президент УКУ, який є ідейним натхненником проєкту.

12 вересня о 17:15 під час Всеукраїнського фестивалю молоді «Вітер На-Дії» владика Борис Ґ‎удзяк разом зі скульптором Володимиром Семківим презентуватимуть проєкт та урочисто відкриють уже встановлену скульптуру, яка символізує жест «Воздав хвалу».

Владика Борис пояснює: «Коли священник звершує Літургію з цілою спільнотою церкви, Богородицею, святими, ангелами, то промовляє слова Анафори, що з грецької означає “возношення”. У частині Богослужіння, під час якого відбувається освячення дарів, звучить Анамнеза – споминання нашого сотворення, гріхопадіння і спасіння. Все це допомагає нам зрозуміти, ким ми є у Божих очах. У словах Анафори, коли вже згадано все, що відбулося, і наближається момент освячення Святим Духом дарів, звучать такі слова: “Христос прийняв хліб у свої пречисті і непорочні руки, воздав хвалу і поблагословив, освятив, переломив, дав святим своїм учням кажучи: “Прийміть, їжте, це є Тіло Моє, що за вас ламається на відпущення гріхів” . Про ці шість слів, шість жестів і шість етапів нашого життя пригадуватимуть нам скульптури на площі Святої Софії у Львові».

Скульптура, яка символізує жест «Освятив»Скульптура, яка символізує жест «Освятив»

Президент УКУ переконаний, що нову скульптурну групу львів’яни та гості міста швидко полюблять: «Як добре жити Євхаристійно! Як добре буде прийти на площу Святої Софії і стати в те місце, де Господь своїми руками тебе приймає і радіє за тебе. Як добре буде принести свою дитину і поставити під це благословення. Як добре буде спертися на скульптуру “переломлення”, знаючи, що для того, щоб я “переломався”, мій Господь помер на хресті. Молімося на Божественній Літургії, входьмо у глибину Євхаристійної жертви, приймаймо цю благодать Тіла і Крові Господньої, що відновити розуміння того, ким ми є і наскільки Євхаристійним є ціле наше життя».

Скульптура, яка символізує жест «Благословив»Скульптура, яка символізує жест «Благословив»

За планом група з шести фігур на площі перед храмом Святої Софії – Премудрості Божої утворить символічне просторове коло. Проходячи через руки, відчитуючи смисли, «паломник» повертається у точку звідки почав — двері храму.

Скульптура, яка символізує жест «Прийняв»Скульптура, яка символізує жест «Прийняв»

Ще п’ять скульптур перебувають зараз у процесі виготовлення. Також тривають пошуки коштів на закінчення проєкту. Усі охочі можуть долучитися до підтримки УКУ за посиланням.

Ідея проєкту: владика Борис Ґудзяк.

Скульптор: Володимир Семків.

Ландшафтний архітектор: Марк Айшайд.

За матеріалами Українського католицького університету
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Локації

Персони

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae