У Луцькому екзархаті духовенство ознайомилося із методами нової євангелізації

28 вересня 2021

17 вересня 2021 року у Луцьку при монастирі отців-василіян відбувся семінар на тему «Нова євангелізація — відповідь на виклики часу» для священників, що служать на місійних теренах Луцького екзархату. В заході взяло участь близько тридцяти осіб.

У Луцькому екзархаті духовенство ознайомилося із методами нової євангелізації

Семінар провела Рада з питань євангелізації при Главі УГКЦ з благословення владики Йосафата Говери, екзарха Луцького, та на запрошення радника Душпастирської Ради УГКЦ о. Сергія Василіва. Доповідачами стали о. Роман Кісіль, священник Львівської Архиєпархії, Олег Андрушків, Голова місійної команди «Нова Культура» при спільноті «Благословення» м. Львів, та Олеся Колос, секретар Ради з питань євангелізації, які поділилися своїм досвідом багаторічного євангелізаційного служіння.

Говорячи про нову євангелізацію під час семінару, учасники вкотре пригадали, що євангелізація є головною місією Церкви та здійснюється завдяки незмінній силі Євангелія. Проте, варто пам’ятати, що керигма і проголошення ключових правд є завжди першим і йде попереду катехизації. А саме: правда про любов Бога, Котрий об’являє Себе та виходить на зустріч кожній людині; про гріх, що віддаляє від Бога та має руйнівну силу, та про спасіння, яке можемо знайти лише в Ісусі Христі — розп’ятому, воскреслому й живому, Котрий примир людину з Богом і кличе до відповіді кожного, хто чує цю Добру Новину. А вона адресована і тим, хто є практикуючим християнином (живе Святими Таїнствами та служить у Церкві), і тим, хто є охрещеним, але їхнє серце далеке від Бога, і тим, хто ще не знає чи заперечує Його. Бо для перших — це нагода відповісти із ще більшою любовю та готовністю все своє життя підпорядковувати Богові, для других — можливість віднайти радість віри та пережити переміну життя, а для третіх — можливість зустрітися з Ісусом Христом. Про це у своєму Апостольському повчанні «Радість Євангеліє» пише Папа Франциск.

Сьогодні ми як Церква намагаємося відповісти на виклики, які стоять перед нами у проголошенні Доброї Новини. Тому актуальним залишається заклик до місійного виходу Церкви на зустріч сучасній людині та про пошук нових шляхів проголошення, щоб допомогти їй зустріти Христа. Про це неодноразово говорить Папа Франциск, зокрема у вже згаданій «Радість Євангеліє» та Блаженніший Святослав у своїх зверненнях. Ось тому, євангелізуючи, варто відкриватися на нові методи євангелізації, про які також йшлося під час семінару. Водночас, говорячи про нову євангелізацію, важливо переосмислити також роль мирян, важливість духовного супроводу та належної формації для них. Саме їхнє свідчення особистого досвіду зустрічі з Воскреслим Ісусом Христом та автентичного християнського життя й формуванні зрілих мирянських спільнот, як про це пише св. Йоан Павло ІІ у своєму Апостольському повчанні «Покликання і місія мирян», може допомогти знайти відповіді на виклики нашого часу. Доповідачі семінару вкотре пригадали незмінне правило євангелізації: «євангелізувати можна навчитися тільки євангелізуючи та ділячись особистими досвідом зустрічі та особистими стосунками з Ісусом Христом».

За матеріалами Олесі Колос