У Київській архиєпархії проголошено нові протопресвітерства

11 жовтня 2019

10 жовтня 2019 року преосвященний владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київський, у Києві проголосив новий адміністративно-територіальний поділ Київської архиєпархії. Відповідні декрети підписав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

У Київській архиєпархії проголошено нові протопресвітерства

Проголошення нових Декретів було оприлюднено в Курії Київської Архиєпархії. Відповідно до цього документу утворено нові протопресвітерства, яких відтепер буде одинадцять, а зокрема; Київ-Лівобережне, Київ-Правобережне, Барське, Бердичівське, Білоцерківське, Броварське, Вишгородське, Вінницьке, Житомирське, Черкаське, Чернігівське.

Нові протопресвітерства проголошено згідно з каноном 276, § 2 Кодексу канонів Східних Церков, та з огляду на пастирську потребу вірних. Попередньо до уваги була взята думка пресвітерської ради.

Зазначимо, що за історичним дослідженням о. Дмитра Блажейовського, у 1772 році до Київської уніатської (так тоді вона називалася. — Ред.) єпархії входило два воєводства: Київське та Брацлавське, у яких разом було 33 деканати (протопресвітерства. — Ред.) та 1847 громад.

Відповідно до цього, на сьогодні відома така історична довідка про тогочасні парафії:

Деканати Київської єпархії в 1772 році

Воєводство Київське

• Бараше (32 парохії)
  • Бердичів (55 парохій)
  • Богуслав (50 парохій)
  • Брагін (Чорнобиль) (31 парохія)
  • Димір (40 парохій)

• Гранів (52 парохії)
  • Животів (100 парохій)
  • Кальник (70 парохій)
  • Комаргород (60 парохій)
  • Красне (40 парохій)
  • Немирів (56 парохій)
  • Рашків (44 парохії)
  • Умань (70 парохій)
  • Чечельник (70 парохій)
  • Ямпіль (55 парохій)

Разом: 13 деканатів, 802 парохії

Цитовано за Stanisław Nabywaniec, Unicka archidiecezja kijowska w okresie rządów arcybiskupa metropolity Felicjana Filipa Wołodkowicza: 1762–1778. С. 219–223.

За матеріалами Київської архиєпархії УГКЦ