У Київській архиєпархії організували прощу для родин вимушено переселених осіб

9 листопада 2019

З початком листопада референтура у справах мігрантів Київської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви організувала прощу святинями Західної України.

У Київській архиєпархії організували прощу для родин вимушено переселених осіб

Участь у паломництві взяли представники родин вимушено переселених осіб та учасники спільноти «Матері в молитві». Зокрема, прочани відвідали святині Унева, Глинян, Золочева та Перемишлян.

Як розповів протоієрей Андрій Гах, керівник референтури у справах мігрантів, це паломництво провели за підтримки Благодійного фонду «Карітас-Київ» та у межах продовження відзначення Року милосердя. «Ця проща стала для нас, а особливо для родин, які втратили свої домівки на Сході України, особливою нагодою для переосмислення власної християнської ідентичності. Це був час, який дав нам нагоду стати ближче до Бога через занесення до стіп Богородиці усіх наших прохань та намірень», — зазначив душпастир.

У програмі паломництва прочани мали особливу нагоду вислухати свідчення сестри Миколаї про блаженну Йосафату Гордашевську, а також духовні науки про віру, яку виголошували провідники прощі о. Андрій Гах та о. Василь Барна.

Як розповіли паломники, зворушливими моментами прощі була молитва біля пам’ятника блаженного Омеляна Ковча у Перемишлянах. «Ми мали можливість пізнати вклад цього святого у Церкву, через Його віру та душпастирську діяльність. Також промовистою була наша молитва у Глинянах, де ми молилися перед образом Розп’яття Христового. Тут особливо відчувалося як Господь промовляє до своїх дітей», — зазначила Стефанія, учасниця паломництва.

За матеріалами Київської архиєпархії УГКЦ