У Києві відбулася щорічна «Просфора з Патріархом»

15 січня 2023

14 січня при Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві відбувся щорічний різдвяний захід «Просфора з Патріархом».

У Києві відбулася щорічна «Просфора з Патріархом»

Захід розпочали колядою, яку попровадив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії. Звертаючись до присутніх єпископ розповів, що Блаженіший Святослав у своїх зверненнях неодноразово наголошував, що попри війну ми не маємо права забувати про радість і передусім маємо радіти з приводу Різдва Христового. Про це повідомляє пресслужба Київської архиєпархії.

«Просфора колись об’єднувала більше пів тисячі людей, — пригадав владика. — Цього року в умовах війни ця цифра є значно скромнішою, але попри труднощі ми дякуємо Блаженнішому Святославу за продовження цієї традиції. Дякуємо, що можемо разом продовжувати колядою славити народження Христа. Адже нам дуже важливо ділитися Богом, бо хлібом ділитися — це теж ділитися Богом, ділитися серцем — теж ділитися Богом, ділитися радістю — це теж ділитися Богом. Сьогоднішня подія є частинкою радості з вами, яка має перейти на весь народ, на всіх тих, кого ми завжди запрошували на „Просфору з Патріархом“», — наголосив владика Йосиф Мілян.

Відтак Блаженніший Святослав очолив молитву та благословив приготовані просфори, щоб ними поділитися з усіма присутніми.

Звертаючись до усіх, Глава УГКЦ зауважив, що, незважаючи на ніщо, ми живемо, рухаємося вперед та працюємо. «Пригадую, як із кожним з вас упродовж часу війни ми все ж таки зустрічалися. Ми бачилися, ми працювали. Зізнаюся, що після наших зустрічей я завжди виходив підсилений. Адже ми один одному надавали енергії, оптимізму та упевненості, щоб іти дальше вперед. Тому, коли владика Йосиф запитував мене, потрібно цього року організовувати „Просфору“ чи ні, я відповідав, що потрібно. Тому що коли настають важкі моменти, тоді ми завжди намагаємося зберегти найцінніше», — наголосив Патріарх.

Ведучи далі, Блаженніший Святослав зауважив, що цього року ми навчилися збирати тривожну валізу, тобто брати до неї щось найважливіше — документи, засоби невідкладної медичної допомоги та цінні особисті речі. «Коли говорити про таку тривожну валізу у колі Церкви, то найважливішим є наші люди, це є наші друзі, і це є ви, які сьогодні відгукнулися на наше запрошення», — наголосив Предстоятель.

Глава УГКЦ пригадав, що під час війни Патріарший собор люди побачили в іншому світлі. Це вже не тільки було місце, де постійно лунала молитва. «Наш Патріарший собор перетворився на бомбосховище. Були такі дні, коли в наших криптах мешкало близько 500 людей. Люди приходили з усіма улюбленцями, які були в їхніх домах. Цей собор справді рятував людей, а ми зі свого боку мусіли щось зробити, щоб тим людям допомогти. Наш собор показався не тільки епіцентром протистояння, але справді центром українського світу».

Блаженніший Святослав побажав усім благословенного часу різдвяних свят. «Можливо, нам важко один одному бажати веселих свят, але давайте побажаємо благословенних свят, щоб від цієї Божої сили ми себе наново перезарядили. Щоб ми відчули, що ми є під’єднані до „Божественного генератора“, який не дає нам перестати світити навіть тоді, коли все кругом потрапляє в темряву. Хочу вам побажати переможного нового року. Багато хто говорить, що цей рік буде роком перемоги, але ми ще мусимо її здобути. Росія вже програла, але ми ще не перемогли. До цієї перемоги ми будемо крок за кроком наближатися. Побачите, що настане час і ми зберемося тут, у Патріаршому соборі, щоб разом святкувати перемогу над нашим ворогом. А Боже благословення нехай над усіма нами щедро дає свої плоди!».

Відтак під час різдвяного дійства прозвучали коляди, а згодом відбувся традиційний благодійний аукціон, який провів патріарший економ о. Любомир Яворський.