У Києві прийняли рішення про перейменування відомого проспекту столиці на честь Любомира Гузара

14 листопада 2019

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення про перейменування проспекту Космонавта Комарова на честь Любомира Гузара в Солом’янському районі столиці.

За відповідне рішення проголосували 74 депутати. Про це на свої сторінці у фейсбук повідомила депутат Київради Олеся Пензеник. «Ми два роки працювали над тим, щоб в столиці з’явився проспект з ім’ям Любомира Гузара. Для нас важливим був не просто факт перейменування, а проведення повноцінної інформаційної кампанії, щоб рішення отримало широку підтримку киян з різними релігійними переконаннями та вподобаннями», — йдеться в повідомлені.

За її словами ініціативу про перейменування проспекту Космонавта Комарова на честь Любомира Гузара підтримали релігійні громади протестантів, мусульман, Православної Церкви України, юдеїв та римо-католиків. Цю ж ідею підтримали 85 % киян, що голосували під час громадського обговорення відповідного питання на офіційному сайті КМДА.

Пані Олеся також написала: «Важливо зазначити, що це перейменування спрямоване, в першу чергу на вшанування видатної особистості, а не реалізацією державної політики у сфері декомунізації. Любомир Гузар — український релігійний діяч, священник, єпископ, Верховний архиєпископ Львівський, десять років був патріархом-предстоятелем Української Греко-Католицької Церкви. Як патріарх- предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Любомир Гузар своєю діяльністю та морально-етичним авторитетом слугував об’єднанню та налагодженню взаєморозуміння між різними релігійними громадами. У той же час, Любомир Гузар був видатною постаттю, масштаб якої перевершував межі Церковної спільноти. Він був одним із моральних авторитетів українців, якого беззаперечно поважали не тільки на заході, але і на сході країни. Він поширював ідеї рівності, братерства, патріотизму, співпраці та взаємоповаги на благо України та її народу. Предстоятель УГКЦ користувався величезним авторитетом серед невіруючих людей, будучи втіленням справжнього християнина та патріота».

За матеріалами Київської архиєпархії УГКЦ