У Києві освятили військову каплицю Воздвиження Чесного Хреста

28 вересня 2019

27 вересня 2019 року на Аскольдовій могилі у Києві владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, освятив військову каплицю Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста.

У Києві освятили військову каплицю Воздвиження Чесного Хреста

Цього дня у парафії Святого Миколая Чудотворця УГКЦ на Аскольдовій Могилі, владика Богдан Дзюрах очолив Божественну Літургію. Разом з ним співслужили священники Києва на чолі з митрофорним протоієреєм Ігорем Онишкевичем, парохом місцевої громади.

Перед відпустом на Божественній Літургії із привітальним словом до усіх присутніх звернувся о. Андрій Зелінський, заступник керівника Департаменту військового капеланства УГКЦ, який зауважив: «Дуже знаменний є цей факт, що саме сьогодні, у цей день коли Церква святкує віднайдення і піднесення Хреста Господнього, ми освячуємо цю каплицю. Ця подія пов’язана з нашою історією, пов’язана з нашою боротьбою, пов’язана з великою любов’ю нашого народу до своєї землі».

Ведучи далі, о. Андрій підкреслив, що в історії Христової Церкви пильно збережена розповідь про те, як напередодні однієї з найбільш визначальних битв за спадок, імператор Костянтин побачив на небі знак святого Христа і почув голос: «Цим знаменням переможеш». «Дуже хотілося б, щоб у цій каплиці, коли молитимемося, згадували про справжню зброю, якою можна здолати зло у власному серці та навколо нас. Адже Хрест Господній, який ми сьогодні в особливий спосіб почитаємо, дуже чітко нам говорить про те, як можна здолати зло, про те, як можна перемогти», — зазначив промовець.

Пізніше о. Андрій Зелінський додав: «Коли ми з вами здіймемо свій погляд на розп’яття, то побачимо Бога, який любить по-справжньому. Це та любов, яка відкриває нам з вами двері до Воскресіння, це та любов, котра раз і назавжди долає смерть і силу гріха. Бо вона щира. Господь з висоти Хреста не бажає нічого для себе. Його любов щедра, вона віддає геть все і залишається вірною до кінця. Щира, щедра і до кінця вірна любов — єдина здатна на перемогу».

По завершенні Божественної Літургії відбувся процесійний хід до самої каплиці. Спершу було освячено воду, а відтак саму каплицю. По її освяченні своїм словом поділився о. Андрій Зелінський, військовий капелан ЗСУ УГКЦ: «Коли ми з вами поглянемо на обличчя, які дивляться на нас із мурів цієї каплиці, то можемо насправді зрадіти, що наша з вами історія, історія нашого з вами народу переповнена людьми, котрі вміли щиро, щедро і до кінця вірно любити. Саме тому, сьогодні ми з вами тут сповнені надією і вірою у те, що справжня любов таки нездоланна. Хрест Господній — найяскравіше свідчення того, чим і як маємо перемагати. У Нього вся любов Бога до людини, у Ньому вся Божа мудрість».

Наприкінці владика Богдан Дзюрах подякував пароху — митрофорному протоієреєві Ігореві Онишкевичу, — за його працю, а також усім жертводавцям, фундаторам та митцям, які спричинились до відновлення цієї каплиці: «Хочу закликати усіх нас насправді до того, щоб ми були послідовними у своїй вірі, щоб ми не тільки практикували свою віру у великі свята та неділю, але щоб ми щодня жили цією вірою, щоб ми її свідчили. Бо тільки жива віра і Божа любов здатні перемінювати наше суспільство через переміну нашого власного серця. Переміна країни буде починатися у серці кожного з нас. Ці постаті, наші брати та сестри, котрі споглядають на нас із цієї фрески під Покровом Пресвятої Богородиці, вони також колись нас зустрінуть на тому світі. Тому ми повинні перед ними щодня робити іспит совісті. Вони вписалися в історію нашої країни, в історію нашої свободи та нашої гідності, вписалися своєю кров’ю, а ще більше своєю любов’ю. А що я? Що ми пишемо у книзі буття українського народу? Які записи після себе ми залишимо? Нехай кожний, дивлячись на них, дасть у своєму серці щиру відповідь… Ідемо далі, продовжуємо писати своїми словами, а що більше — нашими ділами, нехай вони справді нас надихають до щирого християнського життя до щирої Божої любові. Дуже дякую всім і нехай Господь Бог Благословить вас, наших захисників і всіх, хто щиро працює на відродження українського народу та над укріпленням української соборної держави».

За матеріалами Київської архиєпархії УГКЦ