У катедральному храмі Бучацької єпархії УГКЦ владика Димитрій Григорак очолив Екуменічну молитву за єдність християн

1 лютого 2021

Цьогорічна молитва за єдність християн відбулася 24 січня 2021 року у катедральному соборі Верховних апостолів Петра і Павла у м. Чорткові.

Зустріч розпочалась відразу після вечірньої Літургії. Молебен очолив владика Димитрій Григорак, ЧСВВ — єпарх Бучацький, у співслужінні отців греко-католицьких та римо-католицької парафій, а також християн віри євангельської. У цьому зібранні взяло участь чимало людей Чорткова.

Час проведення «Тижня молитов за єдність християн» традиційно припадає на 18–25 січня, коли відзначається день навернення апостола Павла за григоріанським календарем. Апостол намагався навчити усіх майбутніх християн важливої речі — коли будемо ближче до Христа, будемо ближче один до одного.

Темою цьогорічних розважань були слова, взяті із Євангелія від Івана (15, 5–9) «Перебувайте в моїй любові і принесете рясний плід». В цьому розділі говориться про виноградну лозу та гілки, що приносять плід лише тоді, коли перебувають в єдності, так само учні Христа повинні залишатися в Господній любові.

У своєму слові до присутніх преосвященний владика Димитрій звернув увагу на те, що нас має об’єднувати, а не сварити: війна, пандемія, ґендеризм та багато інших проблем. Тому варто спільно працювати та молитись до Господа за добру долю для України.

Представники від інших конфесій також побажали усім присутнім Божого Духа та любові у справі спасіння і єдності в Христі.

За матеріалами Бучацької єпархії УГКЦ